Раніше подібні операції проводились лише людям, які втратили кінцівки у аваріях.
Хірурги Університетського шпиталю у Вроцлаві вперше пересадили руку чоловікові, який народився без кінцівки, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.
32-річному пацієнтові, який від народження не мав долоні, пересадили її від померлого донора. Лікарі впевнені, що ця операція – прорив у трансплантології.
У 32 роки Пьотр уперше ворушить пальцями лівої руки. Зараз, через чотири місяці після операції, він приїхав на перевірку зі свого рідного містечка Замость.
"Це тяжко описати, що я відчуваю – це неймовірне щастя для людини, яка 32 роки не мала руки, і після операції прокидається і рухає нею. Неймовірне щастя", - каже пацієнт.
У шпиталі довго виношували ідею вживити долоню людині, яка її ніколи не мала. Вивчали ризики і шукали того, хто наважиться на таку непередбачувану операцію.
"У нашого пацієнта недорозвинена кінцівка - немає нервів, м'язів, сухожиль - не так, як в ампутованій руці. Через це ми мусили під час операції поєднувати структури на різних рівнях, щоби доробити все, що йому бракувало", - розповідає керівник групи хірургів Університетської лікарні Вроцлава Адам Доманасевич.
13 годин тривала операція – за цей час лікарі ампутували донорську руку і міліметр за міліметром приєднували її до тіла пацієнта. Але й після операції не були впевнені, що рука запрацює.
Після першого успіху до лікарів уже вишикувалася черга охочих отримати нові кінцівки – майже два десятки людей. Лікарі готові оперувати наступних п'ятьох пацієнтів, чекають тільки на донорів.
Ця операція вроцлавських лікарів дає надію багатьом пацієнтам із вродженими вадами. Медики твердять, що те, що мозок може керувати нерідною кінцівкою - вагоме медичне відкриття. Тепер вони хочуть піти ще далі і привчати мозок дітей задовго до трансплантацій до управління пересадженою в майбутньому кінцівкою. Так реабілітація відбуватиметься швидше.
Подробиці у сюжеті кореспондента ТСН Маргарити Ситник: