У Польщі катастрофу літака Качинського назвали політичним вбивством

У Польщі активісти "Руху 10 квітня" влаштували акцію, де виклали в наближеному до оригіналу масштабі контури президентського Ту-154М, а потім запросили "на борт" 96 осіб, що символізують загиблих пасажирів.

У минулу суботу у Варшаві опозиція відзначила третій місяць з дня катастрофи президентського літака під Смоленськом. На площі Пілсудського активісти "Руху 10 квітня" виклали в наближеному до оригіналу масштабі контури президентського Ту-154М, а потім запросили "на борт" 96 осіб, що символізують загиблих пасажирів. Люди були одягнені в білі сорочки з числами від 1 до 96 на грудях і знаком питання на спині.

Серед вимог організаторів - доставка до Польщі всіх уламків потерпілого катастрофу літака, його чорних ящиків і речей жертв, скликання незалежної міжнародної комісії для дослідження причини катастрофи. Одне з гасел свідчив: "10.04. Політичне вбивство. По трупах до влади". Сенс плаката полягав у виділених букв, що означають правлячу партію "Громадянська платформа".

За акцією, мабуть, стоять опозиціонери з партії "Право і справедливість", до якої належать брати-близнюки Качиньські: загиблий президент Лех і Ярослав, який програв Коморовському президентські вибори.

Ця партія сформувала комітет з розслідування авіакатастрофи, повідомляє Earth Times, посилаючись на польські ЗМІ. Опозиція вважає повільними і неефективними розслідування, які проводяться російськими та польськими слідчими органами. Правляча "Громадянська платформа", у свою чергу, вважає, що комітет стане більш політичним органом, ніж професійним слідчим механізмом.

Поляки просять американців надати їм фотографії місця катастрофи, зняті з супутника незадовго до аварії. Варшава хоче встановити, з'явився чи густий туман (який став, згідно з основною версією, причиною трагедії), природним шляхом або був створений штучно.

Хоча деякі польські політики звинувачують російську владу в спробах приховати причини авіакатастрофи, все ж таки більш 40% поляків вважають, що польсько-російські відносини покращилися. Причина в тому, що росіяни проявили співчуття і співпереживання у відповідь на трагедію польського народу. Поляки, як і раніше бояться прагнення Росії до домінування, але стали помічати серед росіян - людей, які прийняли їх трагедію близько до серця.

У суботу лідер партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський помолився і поклав вінок з біло-червоних квітів перед президентським палацом у Варшаві в пам'ять про загиблих в авіакатастрофі під Смоленськом. Так він відзначив три місяці з дня трагедії.

Ярослава Качиньського супроводжували депутати Сейму від партії "Право і справедливість" і колишні співробітники канцелярії загиблого президента Леха Качиньського. Присутні біля президентського палацу на Краківському передмісті у Варшаві люди скандували: "Ярослав!", "Спасибі!", "Переможемо!".

Перед символічним хрестом поляки продовжують запалювати свічки в пам'ять про загиблих в авіакатастрофі під Смоленськом.

Читайте також:

Скандал у Польщі: катастрофу Ту-154 міг спровокувати п'яний Качинський

Польща відправить на місце катастрофи літака Качинського археологів

Російські солдати зізналися у мародерстві на місці катастрофи літака Качинського

Пілоту Качинського не вистачило 5 секунд, щоб уникнути катастрофи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: