У Польщі каратимуть усіх, хто заперечує "злочини" українських націоналістів

У Польщі каратимуть усіх, хто заперечує "злочини" українських націоналістів

Фото: pixabay.com

Проект закону просунула польська націоналістична радикальна партія "Кукіз'15".

Парламент Польщі ухвалив закон, згідно з яким до відповідальності притягуватимуться усі, хто заперечує, підтримує або пропагує злочинні, на думку поляків, дії ОУН та УПА.

Про це повідомляє Do rzeczy.

"Закон, ухвалений сьогодні, стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом, а також запровадження можливості проведення відповідно до ст. 55 Закону про Інститут народної пам'яті кримінального провадження проти осіб, які заперечують вчинення цих злочинів", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що законопроект був створений і просунутий у Сеймі правою радикальною партією "Кукіз'15", що відома своїм ставленням до діяльності українських націоналістів у Західній Україні.  

Законопроект підтримали також представники правлячої партії "Право і справедливість". 

Нагадаємо, між Україною та Польщею вже довго тривають суперечки навколо історичного питання щодо волинської трагедії. Поляки звинувачують українських націоналістів у геноциді польського населення на території Галичини. Зголом створюється чорний список осіб, зокрема науковців та істориків, котрим заборонено в'їзд на територію Польщі. Також у цій країні зруйнували українські пам'ятники. Україна ж у відповідь припинила процес ексгумації тіл загиблих на нашій території поляків. 

Згодом ситуація стала менш напруженою. У середині листопада Україна погодилася на скасування мораторію на проведення пошуково-ексгумаційних робіт стосовно загиблих під час Другої світової війни. Своєю чергою Польща зобов’язалася відбудувати зруйновані українські пам'ятники на своєму півдні. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація