У Польщі можуть оголосити режим надзвичайного стану на кордоні із Білоруссю

У Польщі можуть оголосити режим надзвичайного стану на кордоні із Білоруссю

Фото: strazgraniczna.pl

Режим Лукашенка західні сусіди звинувачують в навалі нелегальних мігрантів.

У вівторок, 31 серпня, очільник уряду Польщі Матеуш Моравецький назвав ситуацію на кордоні з Білоруссю надзвичайно напруженою і запропонував запровадити у прикордонній зоні надзвичайний стан.

Причиною такого кроку став наплив нелегальних мігрантів, спровокований режимом білоруського лідера Олександра Лукашенка, повідомляє видання Rzeczpospolita.

“Режим Лукашенка вирішив везти людей з Іраку, після чого відправити їх на територію Литви, Латвії та Польщі. Саме тому сьогодні Рада міністрів постановила звернутися до президента з проханням запровадити надзвичайний стан на 30 днів у прикордонній зоні", - йдеться у заяві польського прем’єр-міністра.

На території дії режиму надзвичайного стану можуть опинитися 115 міст Підляського воєводства і 68 міст Люблінського воєводства. Тут буде запроваджено низку обмежень, зокрема, буде заборонено проведення вуличних демонстрацій.

Постанова уряду повинна ще отримати схвалення президента Польщі Анджея Дуди.

Нагадаємо, раніше уряд Латвії підтримав введення режиму надзвичайної ситуації на кордоні з Білоруссю через різке збільшення кількості нелегальних мігрантів.

Наступна публікація