Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Польщі поновлюють розслідування авіакатастрофи літака Качинського

Екс-радник Путіна Андрій Ілларіонов увійшов до урядової комісії.

У Варшаві створили нову урядову підкомісію з розслідування авіакатастроф державної авіації: вона займеться розслідуванням Смоленської трагедії 10 квітня 2010 року. Це рішення ухвалив міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич, інформує Укрінформ.

"На базі комісії (з розслідування авіакатастроф державної авіації – Ред.) буде створено підкомісію, яка на підставі нових оприлюднених обставин ще раз повністю розслідуватиме Смоленську катастрофу", - заявив глава оборонного відомства.

Мацеревич розповів, що нові обставини включають заходи, починаючи з ремонту літака перед катастрофою і завершуючи діями, що перешкоджали з'ясуванню справжніх причин катастрофи.

"Треба однозначно наголосити, що було приховано основні факти й інформацію, що корінним чином змінює сприйняття подій", - наголосив він.

Серед них міністр назвав, зокрема, знищення понад 400 звітів і карт інформації, які в день трагедії доставили в Генштаб Збройних сил Польщі, а також звіти державних інституцій і спецслужб, які показують, що були спроби унеможливити отримання правдивої інформації. Новий рапорт дозволить з'ясувати: "що сталося" і "хто за це відповідальний".

Підкомісію очолить експерт Вацлав Берчинський, який, за словами Мацеревича, дослідив багато авіакатастроф у США. До складу комісії, крім польських спеціалістів, увійшли кілька спеціалістів зі США та Великої Британії, а також колишній радник президента РФ Андрій Ілларіонов.

На думку міністра, попередня польська влада (уряд Дональда Туска) виявила байдужість у питанні підготовки до польоту і необґрунтовано віддала розслідування цієї катастрофи в руки Росії, що суперечило міжнародним договорам. За його словами, попередня урядова комісія з розслідування катастрофи екс-глави МВС Єжи Міллера припустилася багатьох помилок під час розслідування.

Нагадаємо, Ту-154 Леха Качиньського розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року. При посадці літак зачепився за верхівки дерев в умовах поганої видимості через туман. Загинули 96 осіб, серед них - президент і його дружина, а також представники керівництва країни. В авіакатастрофі під Смоленськом Варшава звинувачує двох російських диспетчерів.

Відео Польща проведе нове розслідування авіакатастрофи під Смоленськом

Залиште свій коментар

Вибір редакції