У Польщі припинено справу про арешт Закаєва

У Польщі суд припинив справу про арешт одного з лідерів чеченських сепаратистів Ахмеда Закаєва.

Апеляційний суд у Варшаві припинив справу про арешт одного з лідерів чеченських сепаратистів Ахмеда Закаєва.

Суд розглянув протест прокуратури на рішення суду першої інстанції, що відхилив прохання про арешт Закаєва. Хоча рішення суду першої інстанції апеляційний суд скасував, справу він все одно закрив.

Подробиці такого рішення не повідомляються. Засідання суду проходило 26 жовтня в закритому режимі.

Закаєв, якого Росія оголосила в міжнародний розшук, прибув до Польщі 16 вересня 2010 для участі у Всесвітньому чеченському конгресі. 17 вересня його затримали і допитали. Прокуратура вимагала заарештувати Закаєва на 40 діб. Суд це клопотання відхилив на тій підставі, що затриманий має статус біженця у Великобританії. Закаєв був відпущений на свободу і виїхав до Лондона, обіцяючи повернутися до Польщі для участі в судовому розгляді, якщо це буде потрібно.

Ахмед Закаєв з 2003 року постійно проживає в Лондоні. У 2001 році його було оголошено Генпрокуратурою РФ в міжнародний розшук за звинуваченням в організації незаконних збройних формувань, "збройному заколоті і посяганні на життя співробітників правоохоронних органів".

У 2003-06 роках Генпрокуратура РФ спрямовувала запити про екстрадицію з Великобританії Закаєва, однак британський суд ухвалив рішення на користь глави чеченського уряду в еміграції, мотивувавши відмову в екстрадиції неможливістю проведення чесних і відкритих судових процесів над ним на території РФ.

Читайте також:

Суд в Єсентуках заочно заарештував Ахмеда Закаєва

Закаєву оголосили кровну помсту за напад на родове гніздо Кадирова

Закаєв присягнув новому лідеру чеченських бойовиків

Чеченські бойовики оголосили, що більше не підкоряються Доку Умарову

ВідеоРосія вимагатиме екстрадиції чеченського сепаратиста Закаєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: