Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Польщі роботодавець відбирав в українців паспорти та змушував безкоштовно працювати

Чоловіка затримали польські правоохоронці.

Співробітники Морського відділу Прикордонної служби Польщі у Поморському воєводстві затримали 42-річного чоловіка, який використовував людей для примусової праці на будівництві, зокрема громадян України.

Про це повідомляє "Польське радіо".

На слід злочинця польські прикордонники натрапили рік тому, під час перевірки фірми у Вейгеровському повіті Поморського воєводства. Чоловік через оголошення знаходив для роботи на будівництві поляків, а також громадян України, Білорусі, Грузії та Молдови.

Спочатку люди працювали у фірмі чоловіка. Там з них обирали тих, кому найбільше потрібна робота, а також слухняних та піддатливих впливу і маніпуляціям. Таких працівників фірма чоловіка відправляла на роботу на будови у Польщі та Швеції.

Як повідомляють польські слідчі, з працівниками зазвичай не підписували жодних угод, а якощо й вони були, то складали їх незрозумілою для них мовою. Також в робітників часто відбирали їхні паспорти та інші документи, а зарплатню не платили взагалі або тільки її невелику частину.

Коли працівники нагадували про зарплату, їм погрожували депортацією або безпідставно звинувачували у крадіжці, надсилаючи заяви до правоохоронних органів. 42-річний чоловік організував навіть обов’язкові робітничі зібрання, під час яких залякував, принижував, ображав та навіть бив працівників.

За словами слідства, від 2016 року до осені 2018 року таким шляхом пройшли щонайменше 540 людей, а невиплачена зарплатня та інші виплати сягнули щонайменше 4,5 млн злотих.

Організатор шахрайства використовував ці кошти для розвитку своєї законної господарської діяльності. Йому у цьому допомагали дві жінки, котрі здійснювали десятки банківських операцій між кількома сотнями банківських рахунків для приховування джерела походження коштів.

42-річному чоловіку висунули звинувачення у торгівлі людьми, за що йому загрожує щонайменше 3 роки позбавлення волі. Жінок звинуватили у відмиванні коштів. За це передбачене покарання до 10 років ув’язнення.

ВідеоУкраїнські працівники користуються все більшим попитом за кордоном

40 тисяч - саме стільки українців зможе офіційно працювати в Чехії  наступного року. З першого січня чеський уряд планує збільшити квоти з працевлаштування вдвічі.  Зараз в Чехії спостерігається нестача робочої сили. Адже багато тамтешніх громадян переїхали працювати в більш заможні країни ЄС. Тому українські робітники - в тренді.  Вже не один рік українці масово працевлаштовуються в сусідніх країнах -  Польщі, Угорщині, Словаччині та Чехії. Що змушує людей їхати на заробітки на чужину, ким вони там працюють, як це впливає на економіку України - дивіться в сюжеті "Сніданку".

Українські працівники користуються все більшим попитом за кордоном

Нагадаємо, Міністерство здоров'я Польщі розпочало роботу над законопроектом, який заборонить в'їзд на територію країни нещепленим від кору громадянам третіх держав.

Залиште свій коментар

Вибір редакції