У Польщі сотні тисяч людей вийшли на протести проти нового закону про поліцію

Поляки боронять власну приватність.

У Польщі нова хвиля антиурядових протестів. Сотні тисяч людей у 38 містах вийшли на вулиці, бо не хочуть бути беззахисними об'єктами стеження. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Після протестів на захист суспільних польських медіа та Конституційного суду дійшла черга боронити власну приватність. Провладна партія "Право і Справедливість" ухвалила зміни до закону про поліцію. Через два тижні вже не потрібен буде дозвіл суду, щоби слідкувати за людиною - переглядати її пошту, соцмережі, прослуховувати телефон і встановлювати місцезнаходження.

За офіційною статистикою, протягом року польські правохоронці вимагають роздруківки дзвінків біля двох мільйонів разів. Це одна з найвищих цифр в Європі. Тепер стане ще більше, переконані демонстранти. І мовляв, слідкуватимуть за надуманими приводами.

Після перемоги на парламентських виборах партія "Право і Справедливість" ухвалює один за одним закони, які не тільки підняли величезну хвилю протестів у Польщі, а й привернули увагу усього Європейського союзу.

Голова Європарламенту звинувачував польську владу у замаху на демократію. У Стразбурзі провели дебати – чи не посягає Варшава на європейські цінності. Проте карати поки не стали.

Водночас у польському парламенті вже дебатують з приводу нової законодавчої ініціативи партії Качинського – об'єднати посаду генпрокурара та міністра юстиції, щоби ефективніше боротися із злочинцями. Опоненти заявляють – тепер і прокуратура може перейти під контроль уряду і партії влади.

Кореспондент ТСН Маргарита Ситник

ВідеоПольщу сколихнула нова хвиля антиурядових протестів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: