У Польщі сотні тисяч людей вийшли на протести проти нового закону про поліцію

Поляки боронять власну приватність.

У Польщі нова хвиля антиурядових протестів. Сотні тисяч людей у 38 містах вийшли на вулиці, бо не хочуть бути беззахисними об'єктами стеження. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Після протестів на захист суспільних польських медіа та Конституційного суду дійшла черга боронити власну приватність. Провладна партія "Право і Справедливість" ухвалила зміни до закону про поліцію. Через два тижні вже не потрібен буде дозвіл суду, щоби слідкувати за людиною - переглядати її пошту, соцмережі, прослуховувати телефон і встановлювати місцезнаходження.

За офіційною статистикою, протягом року польські правохоронці вимагають роздруківки дзвінків біля двох мільйонів разів. Це одна з найвищих цифр в Європі. Тепер стане ще більше, переконані демонстранти. І мовляв, слідкуватимуть за надуманими приводами.

Після перемоги на парламентських виборах партія "Право і Справедливість" ухвалює один за одним закони, які не тільки підняли величезну хвилю протестів у Польщі, а й привернули увагу усього Європейського союзу.

Голова Європарламенту звинувачував польську владу у замаху на демократію. У Стразбурзі провели дебати – чи не посягає Варшава на європейські цінності. Проте карати поки не стали.

Водночас у польському парламенті вже дебатують з приводу нової законодавчої ініціативи партії Качинського – об'єднати посаду генпрокурара та міністра юстиції, щоби ефективніше боротися із злочинцями. Опоненти заявляють – тепер і прокуратура може перейти під контроль уряду і партії влади.

Кореспондент ТСН Маргарита Ситник

Польщу сколихнула нова хвиля антиурядових протестів

Сотні тисяч людей у 38 містах  вийшли на вулиці,  бо не хочуть бути   беззахисними об’єктами  стеження. Саме так  демонстранти трактують зміни до закону  про поліцію.  Він дозволяє без рішення суду прослуховувати телефони,  відслідковувати пошту та соцмережі. Це вже четверта  велелюдна акція  невдоволення політикою  правлячої партії  Ярослава Качинського  "Право і Справедливість" .

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: