У Польщі терміни "українські націоналісти" і "Східна Малопольща" визнали неконституційними

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Порошенко подякував за ініціювання такого провадження.

Конституційний Трибунал Польщі визнав неконституційними терміни "українські націоналісти" і "Східна Малопольща" в Законі про Інститут нацпам'яті.

Про це повідомив президент України Петро Порошенко у Facebook.

Він подякував президенту Польщі Анджею Дуді за ініціювання провадження і привітав рішення Трибуналу.

"Працюємо далі на зміцнення українсько-польського партнерства",- написав він.

Конституційний Трибунал Польщі визнав неконституційними терміни «українські націоналісти» і «Східна Малопольща» в Законі...

Опубліковано Петром Порошенком Четвер, 17 січня 2019 р.

За словами віце-прем'єра України Павла Розенка, який бере участь у перемовинах щодо скандального польського закону, "чітка позиція президента України та української делегації були підтверджені і юридично".

Він наголосив, що це рішення закриває одне із принципових для України питань, що викликало серйозну напругу у двосторонніх українсько-польських відносинах останнім часом.

Розенко висловив сподівання на продовження діалогу і вирішення всіх проблемних питань між державами, що накопичувалися десятиліттями.

Конституційний суд Польщі визнав неконституційними зміни до закону про Інститут національної пам‘яті зокрема щодо...

Опубліковано Павлом Розенком Четвер, 17 січня 2019 р.

Нагадаємо, 26 січня Сейм Польщі ухвалив закон про зміни до закону про Інститут національної пам’яті. Законопроект складається з двох частин. Згідно з першою, до відповідальності притягуватимуться усі, хто заперечує, підтримує або пропагує злочинні, на думку поляків, дії ОУН та УПА. Закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом. У другій групі змін йдеться про кримінальну відповідальність осіб, які очорнюють роль Польщі в Другій світовій війні, наприклад, "приписують польському народу або державі відповідальності або співучасті у злочинах, скоєних Третім рейхом".

ВідеоУ Польщі відбулися мітинги прихильників і противників скандального "антибандерівського закону"

Націоналісти закликали президента Анджея Дуду підписати документ, за який Польщу критикують в Україні, США, ОБСЄ та Ізраїлі. Щільний кордон поліції відділяв їх від інших мітингувальників. Противники закону свою акцію назвали "заблокуй націоналізм". Вони пояснювали, що не хочуть бачити на вулицях польської столиці фашистські та антисемітські гасла.

У Польщі відбулися мітинги прихильників і противників скандального "антибандерівського закону"

Залиште свій коментар

Вибір редакції