У Польщі усе більше українців отримує посвідку на проживання: скільки і які воєводства обирають люди

Дата публікації
Перегляди
3748
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Польщі усе більше українців отримує посвідку на проживання: скільки і які воєводства обирають люди

Фото: Associated Press

Найчастіше жити до сусідньої країни їде молодь.

У Польщі загалом понад 483 тисячі іноземців наразі мають посвідки на проживання. Найбільше - понад 265 тисяч - українці, які тільки за останні три місяці отримали понад 20 тисяч тимчасових дозволів на проживання у сусідній країні.

 Про це повідомив речник Управління у справах іноземців Якуб Дудзяк, пише "Польське радіо".

Так, після українців найбільше дійсних посвідок на проживання у Польщі мають білоруси та німці - 31,5 тисяча осіб і 20 тисяч осіб, відповідно. Далі у списку: громадяни Росії – 12,7 тис. осіб, В’єтнаму – 10,6 тис., Індії – 10,4 тис., Грузії – 8,6 тис., Італії – 8,5 тис. та Китаю – 6,7 тис.

За офіційними даними, ще 85 тисяч іноземців мають посвідки на постійне перебування. Крім того,  80 тис. громадян країн ЄС має зареєстроване проживання у Польщі.

Зазначається, що найчастіше жити до сусідньої країни їде молодь – це особи у віці 20-39 років. Так, майже 275 тис. молодих іноземців із дійсними дозволами перебувають у Польщі.

Найбільше іноземців обирає для проживання Мазовєцьке, Малопольське, Великопольське та Нижньосілезьке воєводства, а найменше – Сьвєнтокшиське.

Зауважується, що станом на кінець січня 2021 року дійсні дозволи на перебування у Польщі мали понад 244 тисячі громадян України.

Нагадаємо, за даними опитування одного з пошукових сайтів, 9 із 10 власників бізнесу в Польщі не урізали зарплати українцям попри пандемію. А більшість – забезпечили робітників засобами особистого захисту та організовують роботу з дотриманням усіх карантинних норм і правил.  

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новини світу: у Польщі, Данії та Нідерландах частково послаблюють карантин

Новини світу: у Польщі, Данії та Нідерландах частково послаблюють карантин

Повʼязані теми:

Наступна публікація