У Польщі загадково загинув історик, який заперечував Голокост

Польський історик Даріуш Ратайчак втратив роботу в університеті та право викладання після того, як написав книгу "Небезпечні теми", де засумнівався у Голокості. Нещодавно труп Ратайчака знайшли в машині.

У вівторок, 22 червня, на кладовищі в Ополе поховали польського історика Даріуша Ратайчака, який висловлювався проти "сповідування релігії Голокосту".

Похорони були затримані у зв'язку зі складною процедурою впізнання загиблого: тіло Ратайчака було виявлено 11 червня в Нижній Сілезії, в його власному автомобілі "Рено". Труп вже встиг розкластися. На думку експертів, Даріуш Ратайчак помер приблизно за два тижні до того, як було знайдене тіло.

Колишній співробітник університету в Ополе, доктор Даріуш Ратайчак був звільнений близько 10 років тому без права викладання після того, як написав книгу "Небезпечні теми" (вона вийшла мізерним накладом у 230 примірників), в якій він висловив сумніви у кількості жертв Голокосту.

У своїй книзі Ратайчак погодився з ревізіоністами Голокосту, які заявляють, що з технічних причин просто неможливо було вбити мільйони людей в нацистських газових камерах. На думку Ратайчака, "Циклон-Б" застосовувався винятково для дезінфекції, у нацистів не було плану систематичного знищення євреїв, а більшість вчених, які вивчають дану тему, "сповідують релігію Голокосту".

Тим часом в січні 1999 року у Польщі було ухвалено закон, який передбачав кримінальне покарання за заперечення Голокосту. Суд виніс Ратайчаку тільки моральний осуд "з огляду на крихітний тираж книги і, відповідно, незначний громадський збиток".

Ратайчака було звільнено з університету. Після звинувачень в антисемітизмі Ратайчак, який раніше займався дослідженням зіткнень між литовськими "лісовими братами" і польською "Армією Крайовою" у Віленському краї, не міг знайти роботу ні в наукових установах, ні навіть у бібліотеках.

Вже після звільнення Ратайчак стверджував, що він не заперечує сам факт Голокосту, але вважає за необхідне ґрунтуватися виключно на доведених фактах в питанні підрахунку жертв.

Колишній професор намагався балотуватися до Сейму, працював охоронцем, а останнім часом возив з Голландії тюльпани для квіткових магазинів. Під час однієї такої поїздки 48-річний Ратайчак загинув, причини його смерті - навіть те, чи була вона насильницькою - невідомі. Висновки експертизи будуть оприлюднені приблизно через місяць.

Читайте також:

Американські генетики з'ясували, звідки на Землі взялися євреї

Головний рабин Росії звинуватив українців у масових вбивствах евреїв

Священика, що заперечував Голокост, оштрафували на 10 тисяч євро

Російська розвідка: перед Другою світовою Польща планувала знищити СРСР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: