У Польщі засудили до тюрми посадовця за рейс літака Качинського до Смоленська

Дата публікації
Перегляди
7407
У Польщі засудили до тюрми посадовця за рейс літака Качинського до Смоленська

Сегодня

Суд вирішив, що урядовець недбало виконав свої обов’язки.

Суд у Варшаві визнав винним колишнього керівника канцелярії прем'єр-міністра Польщі в недбалості під час організації президентського рейсу до російського міста Смоленськ у 2010 році. Підсудним у цій справі був Томаш Арабський.

Феміда встановила, що він дав дозвіл на політ, хоча згідно міжнародного права за летовищем, на якому мало відбутися приземлення, не був закріплений статус аеропорту. Тобто літак узагалі не мав сідати на тому аеродромі, біля якого і сталася катастрофа.

Вироком суду стало 10-місячне позбавлення волі Арабського. Покарання відтерміноване на два роки. У політикумі країни по-різному поставилися до вердикту. "Ми вважаємо ухвалене рішення правильним, водночас – це символічний вердикт, в порівнянні з тим, що сталося, і масштабом завданої шкоди Польщі і 96 людям на чолі з президентом, які втратили життя", - наголосила речниця партії "Право і справедливість" Аніта Червінська. "Це трохи дивне рішення в тому сенсі, що за три дні до катастрофи в той же аеропорт прилетів прем'єр-міністр Дональд Туск, а до цього туди літали інші польські чиновники. Ця катастрофа, безумовно, змінила все, але відповідальність Томаша Арабського за смоленський аеропорт для мене, однак, є сумнівною", - заявив глава опозиційного політичного клубу "Громадянська платформа-Громадянська коаліція" Славомир Нойман.

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року в Росії розбився літак ТУ-154М на борту якого були 96 людей – всі вони загинули. Серед них – президент Польщі Лех Качинський і чимало високопосадовців. Всі вони летіли на жалобні заходи з нагоди річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі. Варшава тоді звинувачувала в авіакатастрофі двох російських диспетчерів.

У жовтні 2016 року комісія з розслідування Смоленської трагедії встановила, що на тілах деяких жертв були виявлені сліди вогню. Однак це не можна пояснити пожежею, яка виникла на місці катастрофи. Через два роки британські експерти виявили сліди тротилу на уламках літака.

Знищений у повітрі: у Польщі повідомили нові результати розслідування Смоленської трагедії

Знищений у повітрі: у Польщі повідомили нові результати розслідування Смоленської трагедії