У Польщі заявили про брак працівників з України: у які галузі кличуть заробітчан

У Польщі заявили про брак працівників з України: у які галузі кличуть заробітчан

Associated Press

У Польщі стартує сезон збору ягід, але робітників для цього бракує.

У Польщі роботодавцям не вистачає сезонних українських заробітчан. Найбільший брак відчувають підприємства у галузях сільського господарства та готельно-ресторанного бізнесу.

Про це повідомляє Аналітичний центр міжнародної компанії з працевлаштування Gremi Personal, пише finance.ua.

Сезон збирання врожаю ягід у сусідній країні починається наприкінці травня. Але у Польщі побоюються, що велика частина врожаю фермерських господарств через цю проблему може зіпсуватись. Зокрема, врожай може залишившись незібраним на полях.

Теж стосується і готелей, ресторанів та кафе. Працедавцям цієї галузі цьогоріч також бракує кандидатів на посади офіціантів, барменів, баристів, покоївок та кухарів.

Як наголошується, карантин в Польщі через коронавірус не вплинув на кількість постійних робочих місць для українців, але проблема браку робочої сили саме в сільському господарстві досі не вирішена.

"У пік сезону польським фермерам потрібно щорічно близько 100 тис. сезонних працівників і більшість з них - українці. Польські сезонні робітники здебільшого їдуть в Німеччину, Нідерланди та скандинавські країни, де платять більше, аніж в Польщі, тоді як для українців ці ринки недоступні через пандемію", – розповіли в Gremi Personal.

Нагадаємо, за даними опитування одного з пошукових сайтів, 9 із 10 власників бізнесу в Польщі не урізали зарплати українцям попри пандемію. А більшість – забезпечили робітників засобами особистого захисту та організовують роботу з дотриманням усіх карантинних норм і правил.  

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новини України: у Польщі вакцинуватимуть заробітчан із України просто на кордоні

Новини України: у Польщі вакцинуватимуть заробітчан із України просто на кордоні
Наступна публікація