У Польщі заявили, що "Північний потік -2" загрожує Україні та закликали Німеччину зупинити проєкт

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Польщі заявили, що "Північний потік -2" загрожує Україні та закликали Німеччину зупинити проєкт

Associated Press

Моравецький каже, що будівництво газопроводу може призвести до дестабілізації Східної Європи.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вважає, що, зокрема, отруєння російського опозиціонера Олексія Навального є останнім сигналом тривоги для Німеччини, щоб країна зупинила будівництво російського газопроводу "Північний потік-2". Реалізація проєкту якого загрожує Україні та може призвести до дестабілізації в Східній Європі.

Про це заявив Матеуш Моравецький 8 вересня, повідомляє "Польське радіо".

На думку голови польського уряду, справа російського опозиціонера Олексія Навального та дії Кремля у Білорусі є останнім моментом для Німеччини у проєкті Nord Stream 2. Також, з його слів, будівництво газопроводу є політичним проєктом, який може призвести до дестабілізації Східної Європи, а Україна ризикує залишитися без поставок газу.

"Події в Білорусі, коли Путін погрожує військовим вторгненням, мають стати останнім сигналом тривоги для Німеччини у її позиції та позиції Європейського Союзу стосовно Nord Stream 2", — сказав польський прем’єр.

"Навальний – це дуже сумний приклад того, як Росія ставиться до своїх громадян і лідерів опозиції. Це заслуговує на засудження, слід вжити сильних санкцій. Сподіваюся, що люди, котрі ухвалюють рішення (у справі Nord Stream 2. – Ред.) змінять свою думку", — зазначив Моравецький.

Крім того, Моравецький висловив переконання, що проти Кремля мають бути запроваджені жорсткі санкції.

Нагадаємо, 6 вересня керівник МЗС ФРН Гайко Маас вперше пов'язав отруєння російського опозиціонера Олексія Навального з будівництвом газопроводу.

Він визнав, що припинення будівництва трубопроводу завдасть шкоди німецьким і європейським компаніям. Водночас, за словами міністра, було б неправильно "з самого початку виключати" будь-які наслідки для цієї ініціативи в зв'язку з подіями щодо Навального.

Раніше повідомлялося, що 20 серпня Олексію Навальному стало зле по дорозі рейсом з Томська до Москви. Літак екстрено сів у Омську, а опозиціонер потрапив до реанімації в комі. Зараз він перебуває на лікуванні в Німеччині.

За результатами дослідження німецької спецлабораторії Бундесверу, політика отруїли токсином з групи "Новачок". 

Через отруєння Навального відмова від "Північного потоку-2" може стати найбільшим ударом для Москви

Через отруєння Навального відмова від "Північного потоку-2" може стати найбільшим ударом для Москви
Наступна публікація