Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Польщі здивувалися бурхливій реакції України та Ізраїлю на "антибандерівський" закон

Політики кажуть, що не очікували таких оцінок на власну боротьбу "за гідність поляків".

Ухвалені польським парламентом поправки до закону про інститут національної пам’яті та інші документи, котрими запроваджуються штрафи і тюремні строки за "неправильне" трактування історії часів Другої світової війни, обурили офіційних осіб в Україні та Ізраїлі. Самі ж поляки міжнародною реакцією на свої ініціативи здивовані, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Глибоко стурбований рішенням польського парламенту. Історична правда вимагає відвертої розмови та діалогу, а не заборон", - заявив президент Петро Порошенко. Посол Ізраїлю в Польщі Анна Азар кілька днів тому застерігала, що нічию роль у злочині Голокосту неможна замовчувати, а тепер, за повідомленнями деяких ЗМІ, вона пакує валізи, аби на знак протесту повернутися на батьківщину. "Ізраїльський уряд хоче абсолютно вільно обговорювати історію Голокосту і уникнути у цьому питанні викривлень", - заявила вона.

ВідеоІзраїль висловився проти польського закону про заборону "бандерівської ідеології"

Скандальний документ польський Сенат ухвалив цієї ночі. Згідно з ним, підтримку дій українських націоналістів, зокрема, ОУН та УПА - які поляки вважають злочинними - каратимуть штрафом чи трьома роками тюрми. Порошенко наголосив - ухвалений законопроект іде в розріз з принципами стратегічного партнерства між державами.

Ізраїль висловився проти польського закону про заборону "бандерівської ідеології"

Для депутата ізраїльського Кнесету Яіра Лапіда тема Голокосту і Польщі особиста. "Десятки моїх родичів померли на території Польщі, і до цього причетні поляки. Цей закон – наруга над мертвими", - твердить він. Але в партії "Право і справедливість" дивуються таким оцінкам і говорять про боротьбу за правду. "Ми засмучені і здивовані тим, що наша боротьба за правду, за гідність поляків сприймається та інтерпретується у такий спосіб", - заявив голова Сенату Станіслав Карчевський.

Якщо польські депутати кажуть, що наслідків передбачити не могли, то у міністерстві внутрішніх справ до голосування підготувалися заздалегідь: посольство Ізраїлю у Варшаві вже кілька днів огороджене і під посиленою охороною силовиків. Бо місцеві націоналісти стали аж надто активними у соцмережах саме у дні голосування.

Кореспондент ТСН Костянтин Коробов

Залиште свій коментар

Вибір редакції