Поляки звинуватили Росію в псуванні "чорних скриньок" літака Качинського

У Польщі написали про спотворення даних, що з'явилися після обробки Росією, в записах "чорних скриньок" з авіакатастрофи літака Качинського.

Дослідження даних "чорних скриньок" літака Ту-154 президента Польщі Леха Качинського, який розбився в квітні під Смоленськом, неможливо завершити через сторонній шум, який з'явився після роботи російських фахівців з бортовими самописцями, пишуть польські ЗМІ в середу. За відомостями преси, спотворення в записах могли з'явитися через частоти електричного струму в Москві, причому ЗМІ підозрюють, що російська сторона зробила це навмисно.

У розпорядженні співробітників прокуратури Польщі і комісії дослідження авіапригод державної авіації є тільки цифрова копія записів бортових самописців, зроблена після катастрофи в присутності представника польської прокуратури. На дисках експертами був виявлений сторонній шум, який, на їхню думку, з'явився в ході перенесення даних на електронний носій.

Як пояснив в інтерв'ю журналістам віце-президент фірми-виробника "чорних скриньок" Томаш Тухолка, записуючий пристрій, який було встановлено на борту президентського літака, технологічно є звичайним касетним магнітофоном. При цьому спотворення звуку може відбуватися не тільки під час запису розмов у кабіні пілотів, але і в процесі читання і перезапису на інший носій. Однією з найбільш поширених перешкод є так звані пульсації в електричній мережі, пояснив бізнесмен.

Як повідомляють польські ЗМІ, в даний час Інститут судових експертиз у Кракові працює над видаленням із записів стороннього шуму. Як відзначають фахівці, проблема вирішувана, але для цього треба точно знати частоту електричного струму в Москві у день, коли проводилося копіювання записів. За даними преси, за допомогою польська прокуратура звернулася до російських колег.

Нагадаємо, що Росія передала польській стороні копії записів бортових самописців літака Леха Качинського 31 травня. Спочатку в уряді РФ був підписаний меморандум про передачу Варшаві копій записів "чорних скриньок". Протокол підписали міністр внутрішніх справ і адміністрації Польщі Єжи Міллер, голова МАК Тетяна Анодіна і заступник голови МЗС РФ Володимир Титов. На церемонії був присутній також віце-прем'єр РФ Сергій Іванов.

Копіювання записів проходило у відкритому для преси режимі. Спочатку був відкритий сейф, звідки витягли касети, з яких була скопійована звукова інформація. Потім інформація була скопійована на комп'ютер з магнітних стрічок усіх трьох бортових самописців Ту-154 - параметричного мовного і експлуатаційного. У результаті інформацію записали на три компакт-диска, які і були передані представникам Польщі. Польській стороні було також передана транскрипція переговорів членів екіпажу.

Після передачі записів "чорних скриньок" Польща, всупереч позиції Росії з цього питання, опублікувала повні стенограми записів бортових самописців на сайті міністерства внутрішніх справ і адміністрації Польщі.

Як зробили висновки з аналізу записів російські експерти, теракту, вибуху і пожежі на борту у момент авіакатастрофи не було. Фахівці МАК спільно з польськими представниками з'ясували, що літак був повністю справний, як і навігаційні системи та світлотехнічне обладнання аеродрому в Смоленську.

Мовний самописець показав, що в кабіні пілотів Ту-154 знаходилися сторонні. Відразу ж була висунута версія, яка пізніше підтвердилася, що у відсіку для пілотів перебував до самого моменту аварії головнокомандувач військово-повітряними силами Польщі генерал Анджей Бласік. Напередодні польський тижневик Wprost опублікував статтю з висловлюваннями вдів і товаришів по службі загиблих членів екіпажу, з яких випливає, що Бласік міг бути винен у трагедії. У нього були натягнуті відносини з пілотами, і його присутність могла позначитися на психологічному стані льотчиків і прийняття ними важливих для керування літаком рішень.

Зараз польська сторона проводить власне розслідування причин катастрофи. У вересні Варшава одержала справжній екземпляр бортового журналу, виявленого на місці катастрофи. Також Польщі були передані повні комплекти посібників з льотної та технічної експлуатації літака.

У жовтні польські влада отримала від РФ сім нових томів матеріалів слідства у авіакатастрофі, в яких, зокрема, знаходяться 52 протоколи розтинів тіл загиблих. 20 жовтня Росія передала Польщі проект звіту за підсумками розслідування катастрофи літака. Нещодавно поляки завершили розкопки на місці катастрофи.

Літак польського президента Леха Качиньського Ту-154 розбився під Смоленськом вранці 10 квітня. Літак зачепився за верхівки дерев в умовах поганої видимості через сильний туман. На борту перебувало 96 осіб - 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Не вижив ніхто. Серед загиблих: президент Лех Качинський, його дружина, ряд високопоставлених чиновників країни. Польська делегація прямувала в Катині, щоб взяти участь у траурних заходах за загиблими тут у 40-х роках минулого століття польським офіцерам.

Читайте також:

У літака Качинського був несправний альтиметр

Нова версія загибелі Качинського: у главкома ВПС був конфлікт з пілотами

У мить аварії літака Качинського на борту працювало 19 мобільних телефонів

Українські пілоти посадили Ту-154 в умовах Смоленської катастрофи

ВідеоАварія літака Качинського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: