У Польщі бояться, що у результаті краху Ту-154 до Росії потрапили секретні документи

На місці катастрофи все ще знаходять деталі мобільних телефонів, електронних носіїв інформації та обвуглені папери, на яких може бути секретна інформація.

Польські ЗМІ припустили, що при розборі місця падіння літака Ту-154 польського президента Леха Качинського під Смоленськом російські спецслужби могли отримати в своє розпорядження документи, в яких міститься державна таємниця Польщі.

Нагадаємо, що серед 96 людей, загиблих вранці 10 квітня, були високопоставлені чиновники і представники вищого командування польської армії.

Складно припустити, щоб хоча б хтось із представників політичної еліти не взяв з собою в політ ноутбук або теку з документами.

Як заявив на умовах анонімності співробітник Агентства внутрішньої безпеки Польщі, таку ситуацію не можна виключити. Справу ускладнює і той факт, що достеменно невідомо, які саме документи могли взяти на борт літака високопоставлені чиновники. Незважаючи на те, що основний розбір останків літака закінчено, на місці катастрофи продовжують знаходити деталі мобільних телефонів, електронних носіїв інформації та обвуглені папери.

Природно, в спеціальний протокол заноситься кожен виявлений предмет. Як вважає генерал польської армії Громослав Гремпінський, росіяни навряд чи ризикнуть бути звинуваченими у використанні трагедії в корисливих цілях.

Однак не можна виключити, що секретні документи могли копіювати перед занесенням до реєстру виявлених предметів.

У той же час, наприклад, екс-голова Бюро охорони уряду генерал Мирослав Гавор вважає, що ніяких секретних документів у літаку не могло бути, оскільки єдиною метою прильоту політиків і військових було - вшанувати пам'ять розстріляних у СРСР польських офіцерів у 1940 році. Як відомо, на місці трагедії разом з росіянами працюють і польські слідчі.

Заступник начальника Агентства внутрішньої безпеки, полковник Мечислав Tарновський зауважує, що у випадку з секретними документами, що містяться в телефонах і ноутбуках, передбачена система захисту якраз на випадок непередбачених обставин.

Нагадаємо, що в результаті падіння Ту-154, загинули президент Польщі Лех Качинський, його дружина Марія, начальник генштабу Армії Польської генерал Францішек Гонгора, голова Національного банку Польщі Славомір Скшипек, голова Бюро національної безпеки Олександр Щигло та багато інших.

Читайте також:

Російські диспетчери: Ту-154 сідав під Смоленськом без дозволу

Пілот Качинського досконало знав російську мову та аеропорт в Смоленську

Лех Валенса: пілот літака, в якому розбився Качинський, міг діяти "за вказівкою"

Качинський полетів до Катині на зло Туску і Путіну

ВідеоПід Смоленськом збирають фрагменти літака Качинського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: