У Польщі дострокові вибори

У Польщі дострокові парламентські вибори. На них спостерігається висока явка виборців.

Вночі з п`ятниці на суботу у Польщі офіційно завершилася інформаційна виборча кампанія, що передувала достроковим парламентським виборам, які відбудуться у неділю, 21 жовтня. Від півночі набула чинності заборона проводити агітаційні заходи та демонструвати агітаційні матеріали. 

За оцінкою голови Державної виборчої комісії Фердинанда Римажа, виборча кампанія у Польщі була інтенсивною та емоційною. Згідно із соціологічними опитуваннями, про готовність взяти участь у голосуванні заявили 70 % поляків. Загалом право участі у голосуванні мають 30 мільйонів поляків. 

За інформацією Римжака, результати виборів можуть бути відомі вже наступного вівторка, 23 жовтня. Вартість цьогорічних виборів - 79 мільйонів злотих (30, 5 млн. дол. США). 

Як повідомив голова Державного Виборчого Бюро Кажімєж Чапліцкі, буде витрачено менше коштів на вибори, оскільки у виборах беруть участь менше виборчих комітетів, ніж 2 роки тому і не було потреби друкувати брошури із кандидатами.
 
Римаж також повідомив, що із 2 мільйонів громадян Польщі, які на момент виборів проживають за кордоном, на закордонних виборчих дільницях зареєструвалося 175 тисяч осіб. Загалом цьогоріч кількість виборчих дільниць збільшено на 42, тобто за кордоном поляки голосуватимуть у 205 дільницях, найбільше - у Великій Британії та Ірландії. 

Виборча тиша в Польщі діятиме до 20 години 21 жовтня, тобто до закриття виборчих дільниць. Під час цієї виборчої тиші заборонено поширювати публічну інформацію (в тому числі в інтернеті) про результати передвиборчих опитувань, не можна збирати публічні збори, організовувати походи або маніфестації, виголошувати промови, роздавати агітматеріали. 

За інформацією голови Центральної виборчої комісії, згідно із польськими законами той, хто під час заборони агітації подасть результати передвиборчих опитувань, заплатить штраф розміром від 500 тисяч до 1 мільйона злотих. Штраф заплатить також той, хто під час передвиборчої тиші проводитиме агітацію. Не вважається порушенням умовляння взяти участь у голосуванні. 

Також допускають публікацію вироків судів, які будуть видані під час голосування. 

За результатами останніх соцопитувань, у рейтингу популярності політичних партій лідирує опозиційна ”Громадянська Платформа” з підтримкою на рівні 40 %, на другому місці партія "Право і Справедливість". 

Як прогнозують експерти, п`ятивідсотковий виборчий поріг можуть також здолати представники блоків ”Ліві і демократи” та ”Християнська Партія”.

За останньою інформацією, на виборах у Польщі зафіксовано високу явку виборців. Такими є дані на 16.30 за місцевим часом (17.30 за Києвом), повідомив РИА Новости представник Державної виборчої комісії країни. 

Два роки тому на виборах до парламенту явка на цей же час була менше на 10,43 процентних пункти.

Всього в списки для голосування внесено 30,37 мільйона виборців. На 16.30 виборчі комісії видали громадянам 11,61 мільйони бюлетенів. 

За даними ДВК Польщі, дуже активно голосують виборці в крупних містах. Зокрема, в Кракові явка склала 47,61%, у Варшаві - 53,10%. 

ВідеоВибори у Польщі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: