У Польщі відмову від ПРО назвали катастрофою

Рішення про відмову США від ПРО у Європі підтверджено офіційно. Польська сторона вважає його зрадою інтересів країни та "катастрофою".

Після того, як США відмовилися від планів розміщення елементів американської ПРО в Чехії і Польщі, у міноборони Польщі заявили, що такий крок Вашингтона є "катастрофою".

Про це американській телекомпанії CNN повідомив передає представник міністерства оборони Польщі, що побажав залишитися невідомим.

Він підтвердив, що США припинили план по розміщенню ПРО на польській території. 17 вересня у Варшаві пройшли переговори між американською делегацією і представниками міністерства закордонних справ Польщі, і в ході цієї зустрічі обговорювалися якраз відмова США від планів по розміщенню елементів ПРО на польській території.

З польської сторони в переговорах брали участь міністр закордонних справ Польщі Радослав Сикорський і глава канцелярії президента Польщі Владислав Стасяк. Американську сторону представляли посол США в Польщі Віктор Еш і прибулі сюди представники американської армії.

Учасники переговорів відмовилися коментувати їх результати і не зробили ніяких заяв для преси. Пізніше тут очікується офіційний виступ представника МЗС Польщі, що стосується результатів польсько-американських переговорів.

У посольстві США у Варшаві заявили, що остаточне рішення з цього питання ще не ухвалено. "Ми поки не можемо повідомити про яке-небудь рішення", - сказала прес-секретар посольства Джені Бріганте.

Нагадаємо, президент США Барак Обама по телефону повідомив прем'єр-міністра Чехії Яна Фішера, що Адміністрація США відмовляється від розміщення в Чехії американської станції радіолокації ПРО.

Прем`єр Чехії Ян Фішер також підтвердив, что адміністрація Барака Обами відмовилася від розміщення ПРО в країнах Центральної Європи, зокрема в Чехії та Польщі.

Раніше американська газета The Wall Street Journal повідомила з посиланням на інформовані джерела, що Білий дім відмовиться від планів по розміщенню елементів ПРО в Польщі і Чехії.

За даними видання, рішення адміністрації ґрунтуватиметься на тому, що програма Ірану по створенню ракет середньої дальності не рухається вперед так швидко, як очікувалося раніше, і це знижує загрозу для США і Західної Європи.

Читайте також:

Обама підтвердив наміри США заморозити розміщення ПРО в Чехії

США відмовляються від розміщення ПРО в Європі

Ізраїль провів випробування системи ПРО і збив ціль

Росія не дозволить розміщати американську ПРО на своїй території

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: