У Польщі опозиція лідирує

Екс-президент Польщі Лех Валенса на парламентських виборах 21 жовтня голосуватиме за головну опозиційну партію "Громадянська платформа".

Колишній президент Польщі, лауреат Нобелівської премії миру Лех Валенса на парламентських виборах 21 жовтня голосуватиме за головну опозиційну партію "Громадянська платформа".

Валенса заявив журналістам, що його принципова позиція - голосувати проти правлячої партії братів Качинських "Право і справедливість".

Екс-президент Польщі вважає, що дострокові парламентські вибори не розв'яжуть політичну кризу в країні, а тому на Польщу чекають ще одні додаткові вибори до парламенту.

"Нас чекає додатковий час (на вибори – прим.ред.)," - сказав Валенса.

Колишній польський лідер пояснив, що сумнівається в можливості створення після виборів великої коаліції "Право і справедливість" - "Громадянська платформа".

"Не вірю, що з Качинськими вийде яке-небудь співробітництво," - відзначив Валенса.

Екс-президент Польщі повідомив також, що з цікавістю спостерігатиме по телевізору за передвиборними теледебатами, які відбудуться у Варшаві в понеділок.

У теледебатах візьмуть участь прем'єр-міністр Польщі, лідер правлячої консервативної партії "Право і справедливість" (PiS) Ярослав Качинський і екс-президент Польщі, лідер опозиційного лівого блоку "Левиця і демократи" (LiD) Олександр Кваснєвський.

Журналісти вже охрестили майбутню теледуель, яку вестимуть відомі польські журналісти, "битвою гігантів".

Дострокові парламентські вибори пройдуть в Польщі 21 жовтня цього року.

Теледуель Качинський–Кваснєвський, яка почнеться о 20.00 (21.00 за київським часом), транслюватимуть у прямому ефірі Польське громадське телебачення на каналі TVP2, що веде приватний інформаційний телеканал TVN24 і канал TV Biznes. Крім того, трансляцію вестиме також Перша програма Польського радіо.

Очікується, що Качинський і Кваснєвський сперечатимуться про майбутнє Польщі, представлять своє бачення розвитку країни в 21 столітті.

"Це буде суперечка про те, чи будуємо ми далі Четверту Річ Посполиту (на чолі з братами Качинськими), або ж поляки хочуть повернення в Третю Річ Посполиту (на чолі з Олександром Кваснєвським), де домінувала особиста вигода, корупція," - сказав співробітник виборчого штабу "Права і справедливості" РІА "Новости".

Одне з головних гасел правлячої партії у виборчій кампанії є саме боротьба з корупцією.

У виборчому штабі лівого блоку "Левиця і демократи" РІА "Новости" пояснили, що Кваснєвський має намір говорити про Польщі в 21 столітті, як про вільну країну, в якій живуть вільні громадяни і немає диктату однієї партії ("Права і справедливості") та одного лідера (Ярослава Качинського).

"В цьому суть суперечки і дострокових виборів у парламент," - сказав співбесідник.

Представники ліберальної "Громадянської платформи" (PO) - виступили з різкою критикою майбутніх теделебатов, підкреслюючи, що в дискусії повинен брати участь і лідер PO Дональд Туск.

Згідно з дослідженням, проведеним центром SMG/KRC і обнародуваним у суботу, до парламенту Польщі ввійдуть тільки три політичні партії: PO, PiS і LiD, інші не зможуть подолати п'ятипроцентний бар'єр.

Головна опозиційна польська партія ліберальна "Громадянська Платформа" (PO) на чолі з Дональдом Туском має найбільшу підтримку серед населення - 34%, повідомило у понеділок польське авторитетне видання "Газета Виборча" (GW).

Трохи меншою підтримкою польських громадян користується правляча консервативна партія "Право і Справедливість" (PiS) на чолі з прем'єр-міністром Ярославом Качинським, що одержала 32% голосів.

Третє місце традиційно зайняла партія "Союз лівих і демократичних сил"(LiD), головою якої є Войцех Олейнічак - 16% голосів.

Правоцентристська "Польська Народна Партія" (PSL) з лідером Вальдемаром Павляком опинилася на четвертому місці, набравши 5% голосів.

Мінімальний п'ятипроцентний поріг для проходження в сейм (нижня палата парламенту) не подолали б селянська "Самооборона" на чолі з Анджеєм Леппером і націонал-патріотична "Ліга Правих Сил Речі Посполитої" (LPR) з лідером Романом Гертихом, що одержали по 3% голосів респондентів.

Опитування громадської думки проводилося 27-29 вересня на репрезентативній вибірці польських громадян у віці від 18 років. В опитуванні брало участь 1050 чоловік.

Дострокові парламентські вибори призначені на 21 жовтня 2007 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: