У Польщі перепоховали останки 2000 німців

На думку експертів, тіла, виявлені в братській могилі, належать мирним жителям німецької національності.

На одному з німецьких військових цвинтарів в Польщі 14 серпня відбулася церемонія поховання останків більше 2 тисяч німців, знайдених в 2008 році в братській могилі під час будівництва готелю в польському місті Мальборк. Про це повідомляє видання Deutsche Welle.

До закінчення Другої світової війни Мальборк був німецьким містом Маріенбургом. На думку експертів, тіла, виявлені в братській могилі, належать мирним жителям німецької національності, які не встигли покинути місто до того, як він був у 1945 році зайнятий Червоної армією.

Згідно з висновком експертів, деякі з цих людей були розстріляні, однак більшість загинули від голоду, холоду і бомбувань. Серед загиблих було багато дітей.

На церемонію поховання на військовому кладовищі, розташованому в 300 кілометрах від Мальборка, приїхали з Німеччини колишні жителі міста, які у 1945 році встигли евакуюватися. Також похорон відвідали польські чиновники. Організатори церемонії намагалися підкреслити тему примирення між польським та німецьким народами.

Після цих похорон цвинтар збільшився втричі: раніше на ньому були поховані приблизно 1000 німецьких військовослужбовців і мирних громадян.

Читайте також:

Польща розсекретить архіви про Голодомор в Україні

Польща прийме "європейську конституцію" після Ірландії

Польща відмовилася купувати українську електрику

Польща та Росія таємно відкликали своїх військових дипломатів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: