У Польщі сформували уряд

У Польщі завершено формування нового коаліційного уряду. Планується, що 16 листопада новий уряд буде приведений до присяги.

У Польщі завершено формування нового коаліційного уряду, повідомив прем'єр-міністр Польщі, лідер партії "Громадянська платформа" Дональд Туск у вівторок на спеціальному брифінгу в Сеймі Польщі.

За його словами, на зустрічі з головою Польської селянської партії Вальдемаром Павляком остаточно "були розділені портфелі в новому складі уряду".

Вирішено, що міністром праці стане представниця Польської селянської партії, міністром регіонального розвитку – представник "Громадянської платформи".

Туск зазначив, що в середу особисто офіційно представить президентові Польщі персональний склад кабінету міністрів. 

Призначений прем'єр-міністр Польщі знову підтвердив, що новим главою МЗС Польщі стане Радослав Сікорський, не дивлячись на опір президентського палацу.

Туск повідомив також, що приведення до присяги нового уряду країни очікується в президентському палаці у Варшаві вранці в п'ятницю, 16 листопада.

"Відразу ж після церемонії ми проведемо перше засідання нового кабінету міністрів", - сказав він.

На засіданні Національної ради "Громадянської платформи" (PO) 10 листопада було ухвалено рішення про створення коаліції з Польською селянською партією (PSL). Того ж дня аналогічне рішення ухвалила Вища рада PSL. У новому складі кабінету міністрів голова PSL Вальдемар Павляк буде віце-прем'єром і міністром економіки.

PO і PSL мають в сумі 240 депутатських мандатів у новому парламенті. Для затвердження уряду необхідно 231 голос.

Передбачається, що 23 листопада Туск виступить з програмною промовою в парламенті країни, після чого депутати проголосують за довіру новому коаліційному уряду.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: