У Польщі урізали пенсії колишнім співробітникам комуністичних спецслужб

У преамбулі до нового закону написано, що "комуністичний режим спирався на широку мережу служб безпеки, які фактично виконували роль політичної поліції".

У Польщі з початку року набрав чинності закон, згідно з яким колишні співробітники спецслужб Польської Народної Республіки, а також члени військової ради, які ввели в країні в 1981 році військове положення, позбавляються привілеїв при нарахуванні пенсій.

У преамбулі до нового закону написано, що "комуністичний режим спирався на широку мережу служб безпеки, які фактично виконували роль політичної поліції, порушуючи права людини і переслідуючи тих, хто боровся за демократію та незалежність Польщі". Тому співробітники спецслужб позбавляються пенсійних привілеїв.

Колишньому комуністичному лідеру Польщі Войцеху Ярузельському розмір пенсії зменшено вдвічі. До цього вона отримувала пенсію, еквівалентну близько трьох тисяч доларів США.

Досі підвищені пенсії в Польщі отримували трохи більше 40 тисяч колишніх співробітників комуністичних спецслужб. Тим часом, члени Союзу лівих демократів (колишні комуністи) оскаржили новий закон у конституційному суді.

Нагадаємо, в 2008 році в Польщі відновився суд над останнім лідером Польської народної республіки генералом Войцехом Ярузельським за введення в Польщі воєнного стану в 1981 році.

Генерал звинувачується в "керівництві злочинною організацією збройного характеру, що має на меті вчинення злочинів". Саме так в Інституті національної пам'яті схарактеризували Військову раду національного порятунку, якій державна рада ПНР передала владі після введення воєнного стану в ніч з 12 на 13 грудня 1981 року.

Читайте також:

Польща підписала контракт зі США на розміщення ракет Patriot

Польща не відмінить візи для українців на час проведення Євро-2012

США озброять Польщу учбовими версіями ракет Patriot

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: