У Польщі звинуватили російського посла в брехні

У Польщі розгорівся новий скандал через зустріч у Катині: російський посол заявив, що відомостей про приїзд Польського президента немає, представники Качиньського звинуватили його в брехні.

Лех Качинський
Соратник Качиньського звинуватив російського посла в брехні
Представник президента Польщі звинуватив у брехні російського посла, який сказав, що ніяких конкретних обговорень про можливу поїздку Леха Качинського до Катині не було.

У квітні в Катині, під Смоленськом, намічаються заходи в пам'ять про тисячі польських офіцерів, розстріляних співробітниками радянського НКВС в 1940 році після поділу Польщі за пактом Молотова-Ріббентропа.

3 лютого прем'єр-міністр Росії Володимир Путін запросив до Катині главу уряду Польщі Дональда Туска, який є політичним супротивником Леха Качинського.

Качинський теж говорив про своє бажання відвідати місце трагедії, але 20 лютого російський посол у Польщі Володимир Гринін повідомив, що "в посольство не надходило конкретних пропозицій з приводу участі президента Польщі в заходах в Катині".

На наступний день соратник Качиньського, голова польського Бюро національної безпеки Олександр Шчігло назвав заяву російського посла "відвертою неправдою".

"Я запитую пана посла, навіщо він вводить в оману польську громадськість?", - заявив Шчігло.

"Неправдоподібно: всюди отримали, крім посольства РФ. У них там такий безлад? Не знають, що надійшов лист від президента?", - сказав він.

В одному з недавніх заяв МЗС Польщі повідомляв, що буде домагатися того, щоб і президент, і прем'єр країни змогли відвідати Катинь.

Але прес-секретар польського уряду Павло Грас несхвально відгукнувся про виступ Шчігло.

"Дуже погано, що Шчігло приділяє увагу цій справі. Ми просили з приводу питань катинських заходів дотримуватися спокою", - сказав він.

Качинський відомий своєю непримиренною позицією по відношенню до Росії: за всі роки свого президентства він був у Росії тільки один раз, в 2007 році, коли відвідав кладовище у Катині, але не їздив до Москви і не зустрічався з російськими лідерами.

У січні цього року Качинський запрошував президента Дмитра Мєдвєдєва для участі в заходах з нагоди 65-ї річниці звільнення нацистського концтабору в Освенцімі.

Але Мєдвєдєв не приїхав і прислав замість себе міністра освіти Андрія Фурсенко.

Глава російського МЗС Сергій Лавров заявив польським ЗМІ, що в призначений день у Медведєва була запланована зустріч з іноземними гостями, але 27 січня Кремль не повідомляв ні про які зустрічі президента.

Це не єдиний випадок за останній рік, коли Медведєв уникає зустрічей з лідерами східноєвропейських країн, що мають складні відносини з Росією.

Минулого року Мєдвєдєв відмовився зустрічатися з президентом України Віктором Ющенком до виборів.

Читайте також:

Польща звинуватила Росію в шпигунстві

Путін запросив прем'єра Польщі до Катині - миритися

Польща запропонувала НАТО провести на її території військові навчання
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: