У польських спецслужбах знайшли білоруського шпигуна

Одного зі співробітництві агентства внутрішньої безпеки Республіки Польща підозрюється у шпигунстві на користь Білорусі. Його зв'язковою була громадянка Білорусі.

Один із співробітників агентства внутрішньої безпеки Польщі підозрюється у співпраці з білоруської розвідкою.

Про це повідомило польське видання Gazeta Wyborcza.

За даними газети, така інформація міститься в щорічному звіті агентства. Там говориться, що в Білостоці проходить процес у справі екс-співробітника агентства, якого затримали в 2008 році за підозрою в шпигунстві. Його ім'я не повідомляється.

У звіті не вказано ім'я цієї людини, однак за даними видання, це Роберт Р., який працював у відділенні Білостоцького Службинацбезпеки і був затриманий ще в лютому 2008 року.

Закритий процес над ним розпочався в грудні 2009-го в Білостоці за статтею "шпигунство". Чоловік був заарештований, проте зараз відпущений - ймовірно, під підписку про невиїзд.

У звіті, що надійшов до сейму, згадується також громадянка Білорусі Ольга Соломенік, яка підозрюється в тому, що була зв'язковою Роберта Р. Про неї відомо лише те, що вона протягом кількох років проживала в Білостоці, де займалася бізнесом.

На сайті поліції Польщі Соломенік числиться в списку розшукуваних злочинців. Вона розшукується за двома статтями КК Польщі - "шахрайство" і "участь у діяльності іноземної розвідки проти Республіки Польща". Поліція повідомляє також, що Соломенік родом з Малої Берестовиці (населений пункт в Гродненській області Білорусі в 6 кілометрах від кордону з Польщею) і що їй 42 роки.

У ході власного розслідування Gazeta Wyborcza також знайшла на одному з австрійських сайтів знайомств анкету якоїсь Ольги Соломенік з відповідною датою народження і фотографією, схожою на фото підозрюваної на сайті поліції. Власниця анкети повідомляє, що шукає чоловіка "до 60 років", розмовляє англійською і не палить. Вона також характеризує себе як "динамічну", "відкриту" та "веселу" людину.

Суд і прокуратура Білостока відмовилися повідомити більш докладну інформацію про цю справу, посилаючись на польське законодавство, згідно з яким дані по таких справах є строго засекреченими.

Інформація про шпигуна просочилася в пресу напередодні прийняття резолюції Європарламенту щодо ситуації з Союзом поляків у Білорусі. Документ, ініційований польською стороною, має бути розглянуто 10 березня.

Читайте також:

В Азербайджані до 12 років в'язниці засудили російського шпигуна

ФСБ звинуватили у викраденні українського розвідника

В США засудили інженера за шпигунство на користь Китаю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: