У Португалії загальнонаціональний страйк: жителі проти заходів жорсткої економії

Португальці вийшли на вулиці з протестом проти урядових заходів жорсткої економії, які передбачають скорочення розміру зарплат.

У Португалії розпочався загальнонаціональний страйк у середу, 24 листопада. Вперше за останні 20 років в акції беруть участь працівники як бюджетної сфери, так і приватного сектора.

Страйкуючі домагаються скасування урядових заходів жорсткої економії, які передбачають скорочення розміру зарплат, скасування низки податкових пільг і соціальних виплат, а також інші непопулярні заходи. Тим самим влада розраховує зменшити високий дефіцит держбюджету.

По всій країні закриті багато установ, банки, поштові відділення, скасовано понад 500 авіарейсів, паралізована робота найбільших портів. Акцію підтримали й деякі засоби масової інформації.

Організатори страйку - найбільші португальські профспілки UGT і CGTP вважають несправедливими пропоновані урядом соціалістів заходи, що передбачають скорочення державного фінансування в різних областях - від охорони здоров'я до банківської сфери. При цьому в останні дні стало відомо, що державний дефіцит Португалії в нинішньому році не тільки не скоротився, але навіть зріс. Така інформація викликала занепокоєння серед інвесторів і призвела до зниження курсу євро.

Втім, влада поки спокійна. Прес-секретар прем'єр-міністра Португалії Жозе Сократеша заявив, що це "частина нормального життя держави". За його словами, торкнуться державного, але не приватного сектора. Є перебої у роботі громадського транспорту, але пробок на дорогах немає. Не працюють деякі школи. Уряд наполягає, що його заходи є абсолютно необхідними.

Голосування за скороченим бюджету в парламенті Португалії намічено на 26 листопада. Передбачається, що за допомогою жорстких заходів вдасться скоротити бюджетний дефіцит з нинішніх 7,3% до 4,6% наступного року.

Читайте також:

У Лондоні студенти знову влаштували масову акцію протесту

Греція залатає дірку в бюджеті продажем казино і літаків

ЄС залишився без бюджету на 2011 рік

ВідеоУ Португалії загальнонаціональний страйк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: