Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У посольстві Чехії прокоментували спроби звільнити із в'язниці радника Януковича

Алі Таана Фаяда звинувачують у терористичній діяльності.

Посольство України в Чехії заявило, що діяло законно, намагаючись звільнити з-під арешту громадянина України Алі Таана Фаяда, який був затриманий в одному з готелів Праги за звинуваченнями у терористичній діяльності.

Про це йдеться в офіційній відповіді дипломатичної установи на запит ТСН.ua.

Зазначимо, що 5 квітня 2014 року в Празі був затриманий Алі Таан Фаяд. Арешт відбувся на підставі оголошення його у міжнародний розшук Міністерством юстиції США та ордеру американської сторони про передачу його через підозру у скоєнні низки злочинів.

У заяві Посольства йдеться про те, що відмова у наданні консульського захисту громадян є порушенням чинного законодавства України. По допомогу, як стверджується у відповіді, до дипломатів звернулась дружина Фаяда, який працював на держпідприємстві "Укрспецекспорт".

 

Жінка стверджувала у своєму листі, що через чеських адвокатів подала заяву про звільнення свого чоловіка під грошову заставу за умови, що той не покидатиме територію країни до прийняття остаточного рішення.

"З огляду на звернення громадянки України відповідно до вимог законодавства України підготувало 6 травня 2014 року листа до Міністерства юстиції Чехії із проханням поінформувати дипустанову про причини затримання та про прийняте рішення щодо вищевказаної грошової застави. Міністерство юстиції Чехії повідомило, що прокуратура Праги відхилила можливість застави, залишивши громадянина України у попередньому ув'язненні", - повідомили українські дипломати.

Крім того, 5 квітня 2014 року після завершення строку ув'язнення щодо українця мали висунути звинувачення, або припинити провадження кримінальної справи із подальшим його звільненням. Водночас, столична прокуратура продовжила термін ув'язнення до вияснення всіх обставин справи.

 

"24 червня 2014 року Вищий суд Праги залишив рішення прокуратури без змін. Адвокати вказаного громадянина вважаючи, що рішення прокуратури та Вищого суду щодо продовження терміну утримання під вартою громадянина України не має правових підстав, у зв'язку з чим вони ініціювали висвітлення вказаної справи у ЗМІ Чеської Республіки", - йдеться у запиті.

У Посольстві України в Чехії також зазначили, що 13 червня 2014 року відповідно до законодавства України направили листа Генеральному прокурору Чехії з проханням надати оцінку діям прокуратури Праги щодо продовження терміну ув'язнення громадянина України. "А 15 липня 2014 року Посольство України в Чехії надіслало листа міністру юстиції Чехії Валковій Гелені з проханням взяти вказану справу під контроль, оскільки вона може набути політичного забарвлення. Зі свого боку чеський міністр юстиції поінформувала Посольство України, що на даному етапі зазначена справа розглядається у судовому порядку у рамках чинного законодавства Чехії", - стверджують в дипустанові.

У Посольстві також заявили, що не мають впливу на правоохоронні органи Чехії, а всі дії щодо консульського захисту Алі Фаяда чітко відповідають вимогам чинного законодавства України.

Раніше чеські ЗМІ повідомляли, що українське посольство в Чехії планувало визволення з в'язниці особи, яку звинувачують у співпраці із терористами. Фаяда було арештовано у Празі у квітні 2014 року. Його екстрадиції вимагали США. Фаяд разом із двома іншими чоловіками намагався продати кокаїн та зброю агентам Національного бюро з контролю за незаконним обігом наркотиків, які працювали під легендою членів колумбійської терористичної організації FARC, зазначають ЗМІ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції