Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Цього року відзначається 100 років з дня проголошення злуки ЗУНР та УНР.

У столиці Чехії Празі українці утворили живий ланцюг єдності з нагоди Дня соборності України та 100-річчя проголошення Акту злуки Західноукраїнської Народної Республіки та Української Народної Республіки.

Про це повідомляє посольство України у Чеській Республіці, яке було головним організатором акції.

Українці, які мешкають у Чехії, взялися за руки та утворили живий ланцюг єдності на Карловому мості в Празі.

"Акція відбулася на знак солідарності з Україною, де щороку символічно єднають живим ланцюгом Правобережну та Лівобережну Україну на мості Патона в Києві", – йдеться у повідомленні.

Традиційно 22 січня українці збираються на акції "Об‘єднай береги Дніпра "живим ланцюгом" Соборності" на столичному мосту Патона. Як відомо, 21 січня 1990 року сотні тисяч українців створили безперервний ланцюг від Києва до Львова - уперше з дня проголошення Акта Злуки 1919 року між Українською Народною Республікою та Західно-Українською Народною Республікою було відзначено День соборності, який згодом став державним святом.

ВідеоЦікаві факти про День соборності України

Уже понад чверть століття в цей день українці святкують День соборності! Живий ланцюг від заходу до сходу країни утворюють люди різних поколінь, професій і соціального статусу. Щорічні акції 22 січня нагадують українцям, що ми єдина і неподільна країна. Цікаві факти про цей день – дивімось в сюжеті.

Цікаві факти про День соборності України

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції