У префектурі Фукусіма збільшився рівень радіації

Через опади у прилеглих біля АЕС "Фукусіма-1" префектурах збільшився рівень радіації, однак загрози життю він не становить.

Опади, що випали в період з 20 по 21 березня над аварійною АЕС "Фукусіма-1" в Японії, а також у прилеглих префектурах, збільшили рівень радіації в цьому регіоні, однак загрози життю це не становить, повідомляє агентство Кіодо з посиланням на міністерство освіти, культури, спорту, науки і технології країни.

Після події 11 березня на північному заході Японії землетрусу магнітудою 9,0 на японській АЕС "Фукусіма-1" сталася серія аварій, викликаних виходом з ладу системи охолодження. На АЕС було зафіксовано кілька витоків радіації, що змусило владу евакуювати людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС, а також заборонити польоти над станцією в радіусі 30 кілометрів.

Пізніше стала з'являтися інформація про виявлення в ряді районів Японії радіоактивних елементів, зокрема ізотопів йоду і цезію, в повітрі, питній воді і продуктах харчування.

Об'єктом дослідження стала водопровідна вода, зібрана в префектурах Ібаракі, Тотігі, Гунма, Сайтама, Тіба, Токіо, Канагава, Ніїгата, Яманасі. Окреме дослідження проводилося в префектурі Фукусіма, де розташована аварійна АЕС.

Зокрема, рівень забруднення водопровідної води ізотопами йоду в префектурі становив 12 беккерелів на кілограм, в Тотігі - 10 беккерелів, Токіо - 2,9, у Ніїгата - 3,6. Вміст ізотопу цезію зафіксовано на рівні 2,8 Беккерель в Тотігі, 1,2 Беккереля - у Гунма.

Влада Японії на минулому тижні встановила новий стандарт граничного рівня радіоактивних речовин, ізотопів йоду і цезію, в продуктах харчування та воді. Новий стандарт встановлює максимально допустимий рівень цезію в 200 беккерелів на кілограм для молочних продуктів, 500 беккерелів на кілограм - для овочів, зернових, м'яса та яєць. Гранично допустимий рівень йоду встановлений на позначці 300 беккерелів на кілограм питної води і 2000 беккерелів - на кілограм овочів.

Тим часом ситуація на АЕС "Фукусіма-1" продовжує залишатися напруженою. Спочатку повідомлялося, що її вдалося стабілізувати, і чотири з шести реакторів уже підключили до енергопостачання, однак, за останньою інформацією, над третім і другим енергоблоками з'явився стовп диму і весь персонал було евакуйовано.

Читайте також:

ВООЗ: радіоактивна їжа поширилася по Японії

У Токіо пройде радіоактивний дощ

МАГАТЕ виявило радіоактивні ізотопи у японських продуктах харчування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: