У пресу потрапив службовий припис про висилку циган з Франції

У Франції до ЗМІ потрапив службовий припис міністерства внутрішніх справ Франції про висилку циган з країни.

У пресу потрапило службовий припис міністерства внутрішніх справ Франції про висилку циган з країни. Цей документ датований 5 серпня 2010 року.

Припис роз'яснює представникам влади на місцях "спеціальні вказівки" президента Франції Ніколя Саркозі. "300 таборів повинні бути виселені і знищені протягом трьох місяців. Виселення циганських таборів є пріоритетним", - говориться в документі.

Витік викликав хвилю невдоволення серед опозиції і правозахисників. Раніше французька влада наполягала на тому, що масова депортація мігрантів, які порушує законодавство, відбувається не за національною ознакою, і циган висилають так само, як і будь-яких інших нелегалів.

"Чи можете ви уявити, щоб подібний документ був випущений у відношенні арабів чи євреїв?", - задається питанням глава Групи інформаційного забезпечення та підтримки мігрантів (Gisti) Стефан Можендре (Stephane Maugendre). Правозахисників підтримала Соціалістична партія, представники якої звернулися до Єврокомісії з проханням перевірити міністерське розпорядження на відповідність міжнародним нормам.

У свою чергу, французький міністр у справах імміграції Ерік Бессон (Eric Besson) заявив, що його не цікавить документ, що потрапив у пресу. "Цей папір не призначався мені, і більше того, я взагалі не знав про її існування", - заявив він.

10 вересня Бессон заявив, що Франція не має наміру припиняти депортацію циганів в Болгарію і Румунію, не дивлячись на засудження з боку депутатів Європарламенту.

З середини серпня в Румунію і Болгарію були вислані сотні циган, які нелегально проживали у Франції. Відповідно до заяв французької сторони, депортація здійснюється на добровільній основі, і кожній сім'ї, яка погодилася повернутися в країну постійного проживання, виплачується грошова компенсація.

Приводом для масового виселення циган і знищення їх таборів стало зростання злочинності, яке французька влада пов'язує зі збільшенням числа нелегальних мігрантів.

Читайте також:

Франція проігнорувала вимогу Європарламенту припинити висилку циган

Європарламент зажадав від Франції зупинити депортацію циган

Франція продовжить висилку циган

ВідеоФранція продовжить висилку циган

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: