У Путіна стали на захист бійців ОМОНу, який по-звірячому розганяли мітингарів у Москві

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Кремль позитивно оцінює роботу правоохоронців під час акцій у Москві.

У Кремлі прокоментували масові мітинги та затримання у Москві під час мітингів за вільні вибори у Мосміськдуму. На думку представника президента РФ, правоохоронці виконували свої обов'язки, а всі хто "проявляв до них агресію" мають понести покарання. Про це заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков, передає видання ТАСС.

"Ми вважаємо абсолютно неприпустимим невідповідне застосування сили з боку представників органів влади і вважаємо абсолютно виправданим жорсткі дії правоохоронців для припинення громадських заворушень", - заявив представник Кремля. Пєсков особливо підкреслив, що в разі появи якихось судових позовів, вони "повинні розслідуватися необхідним чином і потім повинні розглядатися в суді". При цьому він закликав чітко диференціювати легітимні, узгоджені заздалегідь в установленому порядку акції того чи іншого характеру і дії, які підпадають під визначення "спроби організації або залучення людей до громадських заворушення". "Це абсолютно різні явища. Ви знаєте, що мало місце і те, і інше. Я маю на увазі і узгоджену акцію, і спроби організації громадських заворушень", - підкреслив він.

Представник Путіна вважає, що правоохоронні органи виконують свої обов'язки і роблять все необхідне для припинення подібних нелегітимних спроб, а також для забезпечення безпеки під час легітимних, узгоджених акцій. Він додав, що в разі, якщо неузгоджений мітинг набуває форму масових заворушень, його можна кваліфікувати як "організовані заворушення".

Пєсков також повідомив, що Кремль фіксує випадки як непокори поліції, так і вияви агресії поліцейськими. За всіма цими випадками ведеться перевірка. "Ми фіксуємо і звертаємо увагу на всі матеріали, які з'являються, де абсолютно очевидно відображені випадки, за фактом яких до речі ведеться внутрішнє розслідування службове, внутрішня перевірка. І також фіксуємо ті матеріали, які фіксують непокору і, більш того, агресію стосовно  співробітників органів правопорядку, що також є неприпустимим", - пояснив він.

Прессекретар президента Росії зазначив, що до уваги береться і те, і те. "Ми ж з вами бачили різні кадри. Ми ж бачили кадри, які підпадають під те ж слово "насильство", - заявив він журналістам. - Принаймні насильство стосовно представників органів правопорядку мало місце. Зараз виконуються слідчі дії, які як раз і спрямовані на те, щоб підтвердити або спростувати випадки застосування насильства і фактів непокори представникам органів влади та надання їм опору".

При цьому Пєсков попросив мати на увазі, що адміністрація президента "не може і не повинна виносити якісь вердикти на цей рахунок". "Це не прерогатива Кремля. Єдиний, хто має право виносити рішення - це суд, після відповідного слідства", - підкреслив він.

Пєсков закликав не керуватися емоціями у разі оцінки ситуації навколо виборів у Мосміськдуму і дій правоохоронців на мітингах, а дочекатися результатів внутрішніх перевірок та вердиктів суду. "Ми з вами не можемо і не повинні керуватися емоціями. Тому використовувати фрази "неправомірне застосування сили", "неправомірне усунення від виборів", "неправомірні арешти" і так далі, можуть або відомства за підсумками службової перевірки, або суд. Ми з вами цього робити не можемо і не маємо на це права", - сказав Пєсков.

Він закликав дочекатися моменту подання відповідних позовів і винесення вердиктів, "які і охарактеризує те, що відбувалося". Що стосується, зокрема, незареєстрованих кандидатів у депутати в Мосміськдуму, то будь-який з них має право звернутися до суду і оскаржити рішення виборчкому, нагадав Пєсков. "Законом передбачена процедура і тут все абсолютно чітко, тут немає ніякої двозначності", - додав він.

Прессекретар президента при цьому підкреслив, що в Кремлі уважно відстежують всі ті моменти, "за якими у людей виникають запитання".

Також Пєсков заявив, що жодних даних про можливий розгляд питання про перенесення виборів до Мосміськдуми у нього немає.

"Мені невідомо про те, щоб це питання розглядалося, все-таки це питання Центральної виборчої комісії. Я не маю такої інформації", - сказав представник Кремля, відповідаючи на запитання про можливість перенесення запланованих на 8 вересня виборів на більш пізній термін.

Нагадаємо, 27 липня у Москві на акції за вільні вибори затримали 1373 людини. Щонайменше 152 людини залишилися на ніч в ОВС. Водночас, офіційна представниця ЄС Мая Косьянчич від імені ЄС закликала владу Росії дотримуватися міжнародних зобов'язань під час проведення місцевих виборів, які відбудуться у вересні. Слідчий комітет РФ відкрив кримінальну справу про застосування насильства до поліції під час мітингу 27 липня.

3 серпня у Москві люди знову вийшли на мітинг. Люди вимагали допустити незалежних кандидатів на вибори до Московської міської думи. За даними правозахисників, всього в суботу на вулиці російської столиці вийшло від 10 до 12 тисяч людей. Протягом протестів правоохоронці затримали понад 800 осіб. Серед затриманих і соратниця опозиціонера Олексія Навального Любов Соболь. Її було оштрафовано на 300 тис. рублів (приблизно 4,5 тис. доларів) за повторне порушення правил проведення мітингу. А затримали юристку Фонда з боротьби з корупцією ще де початку самої акції. 

Раніше повідомлялося, що затриманням протестувальників у центрі Москви керує експолковник українського "Беркута" Сергій Кусюк. Генпрокуратура звинувачує його у вбивствах та жорстоких методах розгону людей на Майдані Незалежності та Банковій, він був оголошений у розшук в Україні. Пізніше з’явилася інформація, що він разом з донецькими беркутівцями виїхав до окупованого Росією Криму. 

ВідеоМасовий протест у Росії: майже 50 тисяч людей зібралися мітингувати лише в Москві

Тисячі небайдужих виходять на вулиці в інших містах країни. Мітинг відбувся під гаслом "Повернемо право на вибори" і був присвячений місцевому волевиявленню в столиці Росії та затриманим на минулому мітингу. Силовики у масках продовжують полювати на учасників протестів.    

Масовий протест у Росії: майже 50 тисяч людей зібралися мітингувати лише в Москві

Залиште свій коментар

Вибір редакції