У разі нової газової кризи Євросоюз протримається 45 днів

Профільний комітет Європарламенту схвалив нову доктрину газової безпеки ЄС, яка стала потрібною після російсько-українського газового конфлікту.

Промисловий комітет Європейського парламенту схвалив доктрину газової безпеки, запропоновану Єврокомісією. У випадку перебоїв з постачаннями газу кожна країна ЄС тепер має змогти пропрацювати в автономному режимі 45 днів.

З такою ініціативою виступив Брюссель ще в липні 2009 року. За задумом Єврокомісії, якщо виникнуть проблеми з постачаннями газу, кожна країна-член повинна мати запаси палива для безперебійного функціонування протягом 60 днів.

Парламентарії схвалили сам механізм, однак вважають, що 60 днів автономного функціонування обійдуться в дуже велику суму. В результаті термін був скорочений з 60 до 45 днів.

Розробка свого роду газової доктрини - відголосок так званої газової кризи, яки виникла в січні 2009 року між Росією та Україною. Тоді через тривалі суперечки щодо ціни за газ низка країн Центральної Європи припинили отримувати паливо з Росії, яке йшло транзитом через Україну. Перебої з постачаннями тривали три тижні на тлі безпрецедентних морозів.

Європейський парламент розгляне новий законопроект у травні. Крім цього, ініціатива має бути схвалена усіма країнами-членами ЄС. Минулого року Євросоюз схвалив аналогічну директиву з нафтової безпеки.

Як пропонує Єврокомісія, у випадку якщо Європа недоотримає понад 10% від запланованого обсягу газу, на всій території союзу оголошується "загальноєвропейський надзвичайний стан". На думку депутатів, ця ідея регіонального підходу має усунути небезпідставні страхи деяких країн, що під час кризи вони залишаються самі.

Читайте також:

Україна уп’ятеро збільшила імпорт газу

Москва отримала всі дозволи на будівництво газогону в обхід України

ЄС вирішив скоротити допомогу Україні

Росія обіцяє, що нової газової війни з Україною не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: