У РФ держкомісія виявила порушення технології під час складання аварійної ракети "Союз"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У результаті при відділенні бічного блоку заклинило кришку реактивного сопла для відведення бічного блоку від центрального блоку.

Держкомісія виявила разове одиничне порушення технологічного процесу під час складання аварійної ракети "Союз-ФГ" у монтажно-випробувальному комплексі на Байконурі.

Про це повідомило російському "Інтерфаксу" джерело в представництві самарського складального підприємства на космодромі.

"Йдеться про пошкодження кінцевого датчика в результаті ненавмисних, однак помилкових недбалих дій одного або декількох фахівців РКЦ "Прогрес" в монтажно-випробувальному корпусі на 112-му майданчику космодрому при збірці пакету у складі бічних блоків першого ступеня і центрального блоку другого ступеня. Тобто могло статися разове одиничне порушення технологічного процесу", - сказало джерело.

Фотогалерея Невдалий запуск. Опубліковані фото аварійного зльоту російської ракети "Союз" (15 фото)

У результаті при відділенні даного бічного блоку заклинило кришку реактивного сопла для відведення бічного блоку від центрального блоку.

ВідеоЕксперти назвали причини невдалого старту ракети "Союз"

З Байконуру невдало стартувала російська ракета із двома астронавтами на борту. За лічені секунди капсула із астронавтами - американцем та росіянином - від'єдналася і впала. Космонавти живі. Про ймовірні причини провалу - у сюжеті. 

Експерти назвали причини невдалого старту ракети "Союз"

Нагадаємо, 11 жовтня в Казахстані після запуску ракети "Союз" з космодрому Байконур сталася "аварія носія". На борт МКС повинні були відправитися американський астронавт Тайлер Хейг і російський космонавт Олексій Овчінін. Все було готове до зльоту, і ракета відірвалася від землі, однак сталася аварійна ситуація – другий ступінь ракети втратив орієнтацію і двигуни вимкнулися. Екіпаж в аварійній капсулі відокремився від корабля і приземлився. Обидва космонавти вижили і не потребували медичної допомоги.

За даними джерел "Інтерфаксу", причиною аварії під час запуску ракети "Союз" з космодрому Байконур могло стати погане кріплення бічних блоків другого ступеню ракети-носія.

Роскосмос опублікував відео моменту аварії. На кадрах видно, як ракета-носій набирає висоту і залишає після себе білий слід в небі, проте в якийсь момент відбувається вибух.

Залиште свій коментар

Вибір редакції