У РФ планують створити комплекси з утилізації батарейок на базі об'єктів із знищення хімічної зброї

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Батарейки відносяться до відходів II класу небезпеки.

На базі об'єктів із знищення хімічної зброї в РФ планується побудувати комплекси з утилізації та знешкодження відходів I і II класів небезпеки, наприклад, батарейок, повідомляє газета "Известия" з посиланням на Мінпромторг.

"Батарейки відносяться до відходів II класу небезпеки, інфраструктура по їх переробці сьогодні в країні практично відсутня. У той же час щорічно в Росії, за різними оцінками, ввозиться від 1 до 3 млрд батарейок. Серед заходів - створення семи міжрегіональних виробничо-технічних комплексів обробки, утилізації та знешкодження відходів", - йдеться в матеріалі газети.

ВідеоМаленька і дуже небезпечна: як захиститися від негативного впливу звичайної батарейки

Щороку в Україну офіційно ввозять більше 3 тисяч тонн нових батарейок. І лише 1% використаних батарейок збирають. Всі інші - опиняються на смітниках. Тонни отрути потрапляють у повітря, ґрунт, воду і, відповідно, - до нашого організму. Важкі метали стають причиною генетичних змін, вражають печінку, нирки, викликають онкологічні захворювання. Як цьому завадити - дивіться.

Маленька і дуже небезпечна: як захиститися від негативного впливу звичайної батарейки

У прес-службі Мінпромторгу РФ виданню уточнили, що такі комплекси планується побудувати на базі чотирьох об'єктів із знищення хімічної зброї. Це можна буде зробити після того, як вони перейдуть в оперативне управління федерального оператора по поводженню з відходами I і II класів небезпеки. Таким оператором планується зробити держкорпорацію «Росатом».

Нагадаємо, що раніше в Дніпрі активістки роздяглися догола, щоб привернути увагу до використаних батарей.

Залиште свій коментар

Вибір редакції