Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У РФ пояснили, чому не віддають Польщі уламки літака, що розбився під Смоленськом

Там кажуть, що Польща повинна спочатку поставити крапку у розслідуванні.

Росія поверне уламки літака, що розбився 2010 року під Смоленськом, лише після того, як у Польщі поставлять крапку у розслідуванні, пишуть "РІА Новини" з посиланням на посла РФ у Варшаві Сергія Андрєєва.

За його словами, відповідно до російського законодавства, до завершення всіх процесуальних дій уламки повинні залишатися в розпорядженні російського слідства.

"Питання в іншому: чому досі не завершено розслідування? Адже картина авіакатастрофи, її причини та обставини були зрозумілі ще 2011 року, коли оприлюднили доповіді нашого Міждержавного авіаційного комітету та польської комісії Міллера", - сказав посол.

ВідеоПольща звинуватила росіян у вбивстві президента та політичної еліти під Смоленськом

 Та додав, що відтоді не з’явилося нових доказів, що могли б поставити під сумнів факти, однак Польща все одно "не припиняє слідство та висуває все нові версії, тому і російська сторона змушена свою роботу продовжувати та з усім цим розбиратися".

І взагалі посол вважає, що тема повернення до Польщі цих уламків президентського літака "надмірно політизується".

"Навколо неї штучно створюється підвищений ажіотаж. Між тим, питання про те, де перебувають уламки - в Росії чи в Польщі - істотного значення не має", - сказав Андрєєв.

Та додав, що польським слідчим та експертам на всіх етапах розслідування надавали повний доступ до матеріалів, а вимогу повернути уламки назвав тиском.

"І уламки, і чорні скриньки були досліджені як російськими, так і польськими слідчими. Пристрасті, які нагнітаються з цього приводу, це просто один із засобів тиску на нас", - зазначив він.

ВідеоНові подробиці смоленської катастрофи: на борту міг бути вибух

Нагадаємо, авіакатастрофа під Смоленськом сталася 2010 року. Літак розбився при заході на посадку в аеропорт. На його борту перебували 96 осіб, серед яких президент Польщі Лех Качиньський з дружиною та чимало високопосадовців. Усі вони летіли на жалобні заходи з нагоди річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції