Серед мешканців Грентама немало людей, які ненавидять екс-прем'єра за її політику.
Запрошення на похорон екс-прем'єра Великобританії Маргарет Тетчер сьогодні направлять із Лондона в усі куточки світу, повідомляє кореспондент ТСН.
За невідомими фактами з життя баронеси Тетчер ТСН вирушила вглиб Англії – у її рідне місто Грентам.
У будинку, де майбутній прем'єр провела дитинство, на першому поверсі була бакалійна лавка її батька. Зараз це магазин косметики.
Біля входу – квіти, їх щодня приносять після смерті Тетчер. Водночас тих, хто баронесу ненавидить, у Грентамі не менше, ніж в інших містах Британії.
Зараз у містечку гаряче сперечаються, чи варто встановлювати їй пам'ятник. Ті, хто проти, кажуть: зовсім поруч шахтарські містечка, які перетворилися на депресивні регіони відколи Тетчер закрила шахти.
Однак є і ті, хто зауважують – їй треба віддати належне. Вона, як і Ньютон, який народився у Грентамі, зробила містечко відомим на весь світ.
"Я думаю, її політика була правильною, але разом з тим життя багатьох були зруйновані. Зовсім поруч із нами – колишні шахтарські містечка. Тому тих, хто бачить в ній лише зло, доволі багато", - каже голова райради Грентама Лінда Ніл.
Тим не менш у місцевому музею збираються транслювати наживо церемонію поховання баронеси Тетчер. Там зараз зробили виставку, пов'язану із нею. Зокрема, там є знаменита блакитна сукня, в якій вона зайшла на Даунінг Стріт у якості прем'єра у 1979 році.
А на Даунінг Стріт тим часом зайняті іншим. Британські спецслужби збиваються з ніг, щоб гарантувати безпеку впродовж церемонії і не допустити насилля. У Лондоні вважають ймовірними акції протесту під час церемонії.
Більше подробиць, зокрема й про факти з життя Маргарет Тетчер, які не увійшли до підручників з історії і про які знають лише її земляки, – дивіться у випуску ТСН.19:30.
Кореспондент ТСН Ірина Павленок