У Римі почалася паніка через можливий землетрус

Через пророцтво про можливий руйнівний землетрус у Римі, мешканці італійської столиці піддалися паніці.

Чимало жителів італійської столиці піддалися паніці, яка стала зростати у місті перед 11 травня, - днем, коли за пророцтвом астронома і геофізика Рафаеле Бенданді, у Римі має статися руйнівний землетрус.

Нині головною темою більшості розмов римлян став майбутній землетрус, який нібито здатний стерти Вічне місто з лиця землі. При цьому люди обговорюють пророцтво людини, яку наукове співтовариство Італії офіційно визнало псевдовченим.

Бенданді, що народився у 1893 році і прожив 86 років, розробив свою власну теорію походження землетрусів, пов'язану з рухом небесних тіл, зокрема з положенням Сонця, Місяця і планет Сонячної системи.

І хоча ця теорія ніколи не була опублікована, Бенданді зробив низку гучних прогнозів і передбачень. Зокрема, він повідомив, що 2 січня 1924 року в італійської області Марке станеться землетрус, який стався два дні потому. Не дивлячись на цей прорахунок провідна газета країни Corriere della Sera тоді віддала свою першу шпальту під матеріал під заголовком "Той, хто передбачає землетруси". Бенданді стверджував також, що він передбачив і землетрус магнітудою 6,4, який стався у регіоні Фріулі 6 травня 1976 року.

Тепер на Апеннінах поширилися чутки про те, що у багаточисельних паперах, що залишилися після смерті Бенданді, є вказівка, що 11 травня 2011 року Рим буде зруйнований внаслідок сильних підземних поштовхів.

На думку низки місцевих психіатрів, деякі римляни піддалися колективному психозу. Багато хто готовий зараз виїхати з міста на кілька днів, тимчасово перебравшись до родичів і знайомих, аби перечекати небезпеку.

Співробітники Служби Цивільної оборони Італії і Національного інституту геофізики і вулканології (Ingv) намагаються заспокоїти людей і пояснити їм, що їхні побоювання безпідставні.

"В даний час точно передбачити місце і час землетрус неможливо. Щороку сейсмографи реєструють в Італії більше 10 тисяч подібних явищ. Не виключено, що і завтра у нашій країні станеться якийсь невеликий підземний поштовх, але це зовсім нічого не означає", - заявив під час виступу по першій програмі національного радіо керівник департаменту сейсмічних ризиків Служби цивільної оборони професор Мауро Дольче.

Вчений визнав, що в останні дні на телефони служби і на електронну пошту надходять сотні запитів від громадян, зляканих можливістю землетрусу.

Учені з Ingv ще у квітні опублікували на сайті інституту відповіді на вісім найактуальніших запитань, пов'язаних з припущенням про землетрус 11 травня. Експерти намагаються роз'яснити широкій публіці, що Рим не знаходиться у зоні високої сейсмічної активності і що навіть у паперах Бенданді немає і сліду передбачення стосовно підземних поштовхів 11 травня.

Це підтвердила і президент фонду Бенданді, фізик Паола Лагоріо, яка підкреслила, що "дана новина немає жодних підстав".

Експерти Ingv 11 травня проведуть спеціальний День відкритих дверей, в ході якого усі бажаючі зможуть поспілкуватися з провідними сейсмологами Італії і навіть відвідати зал моніторингу сейсмічної активності на Апеннінах.

Проте, багато римлян продовжують сумніватися у поясненнях вчених і із страхом чекають на завтрашній день. "В епоху "нових ЗМІ" наукова оцінка і відбір інформації фактично не відбувається. Основним критерієм для вибору новин стає не їхня достовірність, а те, наскільки вони можуть бути сприйняті і розділені аудиторією. Так, новина, яка пророкує катастрофу, при багаторазовому повторенні "заражає" людей, які легко піддаються паніці, а відтак нав'язлива ідея швидко поширюється в суспільстві", - пояснює цей феномен відомий італійський психолог Марія Беатріче Торо.

Нагадаємо, в ніч на 6 квітня 2009 року біля італійського міста Аквіли стався землетрус магнітудою 5,8. Жертвами стихійного лиха стало 308 людей, було поранено близько 1,5 тисяч, приблизно 50 тисяч жителів були змушені залишити свої домівки.

Читайте також:

Європарламент обурений можливістю введення зони контролю всередині Шенгену

Італія заявила, що операція НАТО в Лівії може затягнутися ще на місяць

Італію охопили антиурядові акції протесту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: