У Ризі пройшли масові антиурядові демонстрації

Масові демонстарції з вимогою розпуску парламенту пройшли у Ризі. Поліція затримала близько 130 осіб, а 28 учасників акції госпіталізовані. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Профспілки погрожують новими страйками, якщо президент не виконає їхніх вимог. Претензії до депутатів різноманітні: корупція, зависокі податки і відсутність підтримки малого бізнесу. У мітингу взяли участь близько десяти тисяч людей.

Організатором акції протесту стала партія “Суспільство для іншої політики”. Її співголова і екс-міністр закордонних справ Латвії Атіс Пабрікс під час звернення до учасників маніфестації призвав президента країни розпустити Сейм і ініціювати нові парламентські вибори.

Почалося все мирно, але потім близько тисячі молодиків рушили до будівлі сейму та почали бити вікна, підпалювати автомобілі і закидувати поліцію яйцями та сніжками. Поліції вдалася до застосування сльозогінного газу.

До 24:00 (за київським часом) поліції вдалося узяти ситуацію під контроль. За даними МВС, затримані близько 130 осіб і 28 госпіталізовані. Кілька правоохоронців отримали поранення.

У Латвії 2009 року експерти очікують чи не найбільшого скорочення ВВП серед країн ЄС – до 5 відсотків.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: