У Ризі пройшов марш ветеранів "Ваффен СС"

У столиці Латвії пройшла хода колишніх легіонерів СС. На зустріч їм вийшли антифашисти з плакатами "Фашизм не пройде!".

У Ризі пройшли урочисті заходи з нагоди Дня легіонерів. Ветерани латиського підрозділу Ваффен СС відвідали богослужіння в пам'ять про полеглих у Домському соборі, а потім звідти почався марш легіонерів СС до пам'ятника Свободи.

На урочисту ходу зібралися близько 300 людей, серед яких дуже багато молоді. На чолі йшов маленький хлопчик років восьми і ніс латвійський прапор. Колону супроводжували журналісти й бійці спецпідрозділу, привернула подія увагу і туристів, які знімали ходу на фото та відеокамери.

У марші взяли участь члени організації Daugavas Vanagi, Ризького товариства політрепресованих, партії Visu Latvijai!, Клубу латвійських націоналістів та окремі ультра-радикали.

Ще до початку ходи поліція за зухвалу поведінку затримала двох її учасників. Вони тримали у руках плакат "Затлерс має брати участь у заходах 16 березня, а не 9 травня!".

Місто патрулюють посилені наряди поліції, готові боротися з безладами. За даними місцевих журналістів, їх не менше тисячі. Але марш відбувся без ексцесів.

Територію біля пам'ятника Свободи огородили бар'єрами і жовтими стрічками. Окрім поліції, там чергували машини "Швидкої допомоги".

Також в центрі зібралися активісти Латвійського антифашистського комітету. Вони тримали плакати і скандували: "Ганьба!", "Фашист не пройде!". На плакатах були написи на кшталт: "Фашист, згадай кого вбивав! Ти цим пишаєшся?", "Румбула - 36 тисяч убитих Waffen SS".

Серед антифашистів був присутній директор Центру Симона Візенталя Єфраїм Зурофф. Деякі учасники ходи зустрічали його антисемітськими вигуками.

"Мені дивно бачити в центрі європейської столиці людей, які віддають шану тим, хто знищував тисячі євреїв у Румбулі, Бікерніексому лісі та інших країнах Європи", - заявив Зурофф.

Учасників ходи і антифашистів розділяв подвійний кордон поліції.

Між антифашистами і легіонерами постійно тривала словесна суперечка.

Нагадаємо, Ризька дума заборонила проведення всіх заходів 16 березня, однак ця заборона був оскаржена у суді, який дозволив всі акції. Президент Латвії також підтримав марш ветеранів "Ваффен СС" – за словами Валдіса Затлерса, це "прояв демократії".

Читайте також:

Президент Латвії підтримав марш ветеранів "Ваффен СС"

В центрі Риги жорстоко побили підлітка в шапці з написом "Росія"

У Латвії виправдали неонациста, який закликав до етнічних чисток

На Львівщині оживили дивізію СС "Галичина"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: