У Росії декриміналізували статтю про покарання за лайки та репости в соцмережах

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Тепер "злочинцям" загрожує адміністративний штраф.

"Державна Дума" Росії ухвалила у третьому читанні поправки про часткову декриміналізацію статті 282 КК РФ за розпалювання ворожнечі.

Про це повідомляє прес-служба нижньої палати російського парламенту.

Згідно із поправками, за перше порушення цієї статті так званому злочинцю загрожуватиме адміністративний штраф у розмірі від 10 до 20 тисяч рублів або громадські роботи чи адміністративний арешт. Кримінальна відповідальність наставатиме тоді, коли відповідне порушення буде здійснене повторно протягом року.

"Як підкреслюється в пояснювальній записці, це робиться "з метою виключення випадків притягнення до кримінальної відповідальності за дії, вчинені одноразово і не представляють серйозної загрози для основ конституційного ладу і безпеки держави", - повідомили у "Держдумі".

Варто зазначити, що поправки до цієї статті ініціював президент Росії Володимир Путін після численних звернень з боку правозахисників.

Нагадаємо, під час прямої лінії у червні Путін заявив, що "не потрібно доводити до абсурду" арешти росіян за публікації у соцмережах, які російською владою вважаються екстремістськими. У жовтні він подав до парламенту законопроект, який передбачає часткове скасування кримінальної відповідальності за цією статтею.

Відео Сотні росіян влаштували протест проти цензури в соцмережах

Залиште свій коментар

Вибір редакції