У Росії діють понад 150 радикальних банд неонацистів

В Росії з року в рік неухильно зростає кількість злочинів, скоєних на ґрунті національної, расової чи релігійної ненависті.

У Росії, за даними департаменту з протидії екстремізму МВС, діють більше 150 радикальних угруповань неонацистського спрямування.

При цьому кожного року на території РФ виникають все нові фашистські угруповання, повідомив керівник Всеросійського науково-дослідного інституту МВС Росії, генерал-майор міліції Сергій Гірько.

Як наслідок - кількість злочинів екстремістської спрямованості, скоєних на ґрунті національної, расової чи релігійної ненависті, неухильно зростає.

Зокрема, за даними генерал-майора, за перше півріччя 2010 року було зафіксовано 370 таких злочинів - це на 39% більше показника за аналогічний період минулого року.

За весь 2007 рік правоохоронні органи зафіксували 356 подібних злочинів, за 2008 - 460, а за 2009 році - вже 548.

Крім того, Гірько зазначив, що в багатьох випадках злочини, які мають всі ознаки екстремістських, не кваліфікуються як такі на початкових етапах слідства. На його думку, це пояснюється "зрощенням (екстремістських угруповань) з кримінально-злочинним середовищем".

Дослідник також поскаржився, що у низці регіонів РФ відповідні органи не протидіють екстремізму, або роблять це неефективно.

"Наприклад, у регіонах РФ затверджені цільові програми з протидії екстремізму, однак цілеспрямованої роботи тут не помітно, спостерігається відомча роз'єднаність, а самі програми носять декларативний характер", - вважає він.

Як раніше повідомлялося, за даними аналітиків, протягом 2009 року внаслідок нападів неонацистів у Росії загинули близько 70 людей, більше 330 були поранені (дані за 2008 рік – 109 і 486 людей відповідно). Експерти застерегли, що від вбивств "інородців" російські ультраправі переходять до терору, метою якого декларується неонацистська революція в країні.

"Ультраправі стали системною загрозою, яка небезпечна не тільки для людей з неслов'янською зовнішністю або з іншою релігією, але і для держави в цілому", - попередила ще в січні заступник директора аналітичного центру "Сови" Галина Кожевникова.

Читайте також:

Російські націоналісти лінчували вірмена, який побив вагітну дівчину

У Петербурзі судять 25 скінхедів, які вбивали для публікації в Інтернеті

В центрі Москви застрелили суддю, який виносив вироки скінхедам

Російські скінхеди готуються до революції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: