У Росії двічі будуть відзначати День перемоги

У Росії сенатори затвердили відповідні зміни до чинного закону "Про дні військової слави і пам'ятні дати Росії".

Рада Федерації затвердила нову пам'ятну дату - 2 вересня - День закінчення Другої світової війни. Сенатори затвердили відповідні зміни до чинного закону "Про дні військової слави і пам'ятні дати Росії". Саме в цей день у 1945 році був підписаний акт про беззастережну капітуляцію Японії, наголошується в пояснювальній записці.

Документ ознаменував закінчення Другої світової війни і підтвердив правомірну участь СРСР у бойових діях проти Японії у відповідності зі своїм союзницьким боргом. 2 вересня відзначається як день закінчення Другої світової війни в багатьох країнах.

Як раніше пояснив голова комітету Держдуми з оборони Віктор Заварзін, 2 вересня встановлюється "на знак пам'яті про співвітчизників, які виявили самовідданість, героїзм, відданість своїй Батьківщині і союзницькому боргу перед державами-членами антигітлерівської коаліції за виконання рішення Кримської (Ялтинської) конференції 1945 року з Японії".

Санкція на розробку законопроекту і негайне внесення в Думу була отримана від керівника кремлівської адміністрації Сергія Наришкіна, а одним з головних лобістів святкування цієї дати виступив спікер нижньої палати парламенту Борис Гризлов.

Крім того, встановити таке свято вже багато років закликала сахалінська облдума. Останній сахалінський законопроект, який все ще зберігається в думському портфелі, датований січнем 2006 року. Кожного разу документ сахалінцам повертали, пропонуючи спочатку отримати на нього висновок уряду.

У тому ж 2006-му комітет Держдуми з оборони розглядав законопроект групи депутатів про введення в Росії нової пам'ятної дати - 2 вересня-"Дня перемоги над мілітаристською Японією". Проте тоді уряд ініціативу депутатів не підтримав. Днями військової слави є дні славних перемог, "в яких російські війська здобули собі шану і повагу сучасників", заявляли в уряді. Перемога ж над мілітаристською Японією була досягнута "з використанням одним із учасників коаліції зброї масового знищення, у застосуванні якої не було необхідності", - відзначали міністри, маючи на увазі американські ядерні бомбардування японських міст Хіросіми і Нагасакі.

Відзначимо, що акт капітуляції Японії був підписаний на борту американського лінкора "Міссурі" в Токійській затоці. Від Японії акт підписали міністр закордонних справ Сігеміцу Мамору і начальник Генштабу Умедзу Есідзіро. Від союзних держав - верховний командувач союзних держав генерал армії Дуглас Макартур і адмірал Честер Німітц (США), від Великобританії - Брюс Фразер, від СРСР - генерал-лейтенант К. М. Дерев'янко.

День 3 вересня був оголошений в СРСР Днем Перемоги над Японією, проте це свято не прижилося. Тим часом через неврегульований територіальний спір навколо Курильських островів мирний договір між Японією і Росією, як правонаступницею СРСР, досі залишається не підписаний.

Нинішню зацікавленість Кремля в святкуванні перемоги над Японією спостерігачі пов'язують з активізацією японською стороною територіального спору навколо Південних Курил і досить різкими заявами на адресу Росії, що звучали останнім часом з Токіо. У березні в МЗС РФ заявили, що претензії Японії на чотири острови Курильської гряди Південної представляють загрозу для Росії.

В даний час в Росії існує дев'ять пам'ятних дат - День російського студентства (25 січня), День космонавтики (12 квітня), День пам'яті та скорботи (день початку Великої Вітчизняної війни - 22 червня), День Хрещення Русі (28 липня), День партизан і підпільників (29 червня), День солідарності в боротьбі з тероризмом (3 вересня), День Жовтневої революції 1917 року (7 листопада), День Героїв Вітчизни (9 грудня), День Конституції Російської Федерації (12 грудня).

Читайте також:

Лужков приїде в Севастополь на святування Дня флоту Росії

В Україні відсвяткували День Росії

Дві третини росіян не знають, яке свято 12 червня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: