У Росії ФСБістам дозволили стріляти по натовпу, жінках і дітях

Згідно із законом силовики можуть стріляти без попередження. 

Російська Держдума ухвалила закон, який визначає правила застосування зброї співробітниками ФСБ. Зокрема, закон дозволяє застосовувати вогнепальну зброю у разі значного скупчення людей.

Закон також дозволяє стріляти на ураження по жінках і дітях, якщо вони чинять збройний опір, здійснюють теракт або груповий напад.

У законі йдеться, що силовики повинні спочатку попередити про застосування зброї, а тільки потім починати стріляти. Але цього можна не робити, якщо зволікання буде загрожувати смертю громадянам.

За законом, співробітники ФСБ повинні будуть надати першу допомогу пораненим, а також якомога швидше забезпечити їм лікаря. Про кожний випадок поранення або вбивства силовикам пропонується повідомляти прокуророві протягом 24 годин.

Співробітники ФСБ не нестимуть відповідальність за заподіяння шкоди громадянам або майну. Збитки збираються відшкодовувати з бюджету.

Закон, що регулює правила використання зброї співробітниками ФСБ, внесли в Держдуму в липні 2015 року депутати і сенатори, в тому числі голови профільних комітетів Ради Федерації і Держдуми Віктор Озеров та Ірина Ярова.

Після вибуху російського літака над Єгиптом депутат Держдуми, колишній глава ФСБ Микола Ковальов зажадав дозволити співробітникам ФСБ застосовувати зброю навіть при масовому скупченні людей, якщо існує загроза теракту.

Російському ФСБ офіційно дозволили відкривати вогонь в натовпі

Відповідний закон ухвалила Держдума. Силовикам дозволили стріляти по людях, якщо це потрібно для припинення теракту, звільнення заручників чи запобігання нападу на будівлі органів влади. Інша частина закону дозволяє силовикам вдиратися у разі потреби в чужі оселі та нищити майно громадян, а збитки їм відшкодовуватимуть з бюджету. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: