Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії готові до консультацій з Україною щодо транзиту газу - Лавров

Очільник МЗС РФ наголосив, що головною вимогою для збереження транзиту є економічна доцільність.

Росія готова провести консультації з Україною щодо збереження транзиту газу територією країни після введення "Північного потоку-2".

Про це заявив виконувач обов’язків міністра закордонних справ РФ Сергій Лавров, пишуть "РИА Новости".

"Президент (РФ Володимир) Путін вже говорив, говорило керівництво "Газпрому", міністерства енергетики, що ми не проти того, щоб зберігся певний обсяг транзиту через Україну. Головне - щоб це було економічно обґрунтовано, а не політично нав'язано", - наголосив він.

За словами Лаврова, Росія готова "до таких консультацій" з українською стороною.

"Але в тому, що "Північний потік-2" необхідний, жодних сумнівів немає. Це економічно абсолютно виправданий і вигідний для Європи проект. Досить згадати, що довжина, протяжність труби буде, по-моєму, майже вдвічі коротшою, ніж труба, яка зараз доходить до Німеччини через Україну, і вартість транзиту буде в півтора десь раза дешевшою", - додав очільник МЗС РФ.

Нагадаємо, компанія Nord Stream 2, засновником і єдиним акціонером якої є "Газпром", заявила про намір збудувати "Північний потік-2" до кінця 2019 року. Газопровід з'єднуватиме російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд в обхід України. В ЄС пообіцяли зберегти транзит газу через Україну після запуску газопроводу. Разом з тим, депутат Європарламенту заявив, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від Путіна, а спікери парламентів Польщі, Литви і Латвії підписали листа проти будівництва газопроводу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції