У Росії хочуть почати "десталінізацію" країни

Дмитру Мєдвєдєву запропонували заборонити перебувати на державній службі чиновникам, які заперечують злочини тоталітарного режиму в СРСР.

Робоча група з історичної пам'яті ради з прав людини при президенті Росії запропонувала заборонити перебувати на державній службі чиновникам, які заперечують злочини тоталітарного режиму в СРСР.

В плані по "десталінізації" поставлено питання і про необхідність поховання тіла Леніна.

Пропозиції про заснування загальнонаціональної державно-суспільної програми "Про увічнення пам'яті жертв тоталітарного режиму і про національне примирення" члени ради з прав людини передали президенту Дмитру Мєдвєдєву на зустрічі 1 лютого 2011 року в Єкатеринбурзі.

Автори документа заявили про необхідність розробки та внесення до Держдуми закону про топоніміку, що "забороняє увічнювати пам'ять осіб, які несуть відповідальність за масові репресії та інші тяжкі злочини проти прав і свобод громадян". Антитоталітаризм пропонується зробити "частиною офіційної політики Росії", а виступ президента в День пам'яті жертв політичних репресій – традиційним. У рамках програми рекомендується прийняти офіційну постанову про те, що публічні виступи державних службовців будь-якого рангу, що містять заперечення або виправдання злочинів тоталітарного режиму, несумісні з перебуванням на державній службі.

Вже зараз, на думку членів робочої групи, варто перейменувати " День народної єдності, що дивно звучить, в День пам'яті жертв громадянської війни і національного примирення".

Як стверджує глава президентської ради з прав людини Михайло Федотов, здійснювати ініціативу будуть громадські структури, а з боку держави потрібна підтримка, політична і фінансова.

У Комуністичній партії Росії впевнені, що ці ініціативи пов'язані з проблемами партії влади на виборах і покликані відвернути громадську думку від гострих проблем. Замість "десталінізації" комуністи пропонують зайнятися "депараноізацією політичної системи".

Втім, як зазначив глава президентського ради, "мова йде не про десталінізацію, а про подолання пережитків тоталітарного режиму". Завдання програми, за словами Михайла Федотова, - змінити громадську свідомість, щоб росіяни відчули себе вільними людьми вільної країни і взяли на себе відповідальність за майбутнє своє та держави. "У суспільстві має бути консенсус щодо базових цінностей, і цього можна досягти на підставі Конституції РФ", - вважає він.

Читайте також:

Націоналісти викинули "ворогів нації" Леніна та Сталіна на смітник

Львівський губернатор хоче, щоб Бандеру і Шухевича і надалі вважали героями

На Львівщині відкриють музей Романа Шухевича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: