У Росії хочуть звільняти чиновників за переписку у Viber, Telegram і WhatsApp

ФСБ має розробити систему покарань і слідкувати за збереженням державної таємниці.

В адміністрації президента Росія відбулася нарада стосовно використання державними службовцями несертифікованих програм для обговорення робочих питань. Як повідомляють російські ЗМІ, до дискусії залучили представників ФСБ, уряду та галузевих підприємств.

В обговоренні брав участь секретар ради безпеки РФ Микола Патрушев. За словами учасників засідання, він кілька разів піднімав питання про неприпустимість використання чиновниками WhatsApp, Viber, Telegram та інших месенджерів для обговорення робочої інформації. У підсумку ФСБ отримала доручення підготувати відповідну нормативно-правову базу.

Аргументи на користь жорстких рішень у цьому питанні наводилися різні. Так, одні переповідали, що йшлося про легкість витоку інформації з подібних переписок і потрапляння її у розпорядження третіх осіб. Разом із тим інші говорили, що спецслужбам важко моніторити переписку в подібних програмах. Учасники обговорення зійшлися на тому, що забороняти користування месенджерами для приватних потреб немає сенсу, однак при обговоренні службових питань необхідно користуватися лише сертифікованими каналами зв'язку та засобами шифрування. Передбачається, що за порушення цього посадовців каратимуть аж до звільнення з посади.

ВідеоСпецслужби не будуть прослуховувати Skype

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: