У Росії хочуть звільняти чиновників за переписку у Viber, Telegram і WhatsApp

ФСБ має розробити систему покарань і слідкувати за збереженням державної таємниці.

В адміністрації президента Росія відбулася нарада стосовно використання державними службовцями несертифікованих програм для обговорення робочих питань. Як повідомляють російські ЗМІ, до дискусії залучили представників ФСБ, уряду та галузевих підприємств.

В обговоренні брав участь секретар ради безпеки РФ Микола Патрушев. За словами учасників засідання, він кілька разів піднімав питання про неприпустимість використання чиновниками WhatsApp, Viber, Telegram та інших месенджерів для обговорення робочої інформації. У підсумку ФСБ отримала доручення підготувати відповідну нормативно-правову базу.

Аргументи на користь жорстких рішень у цьому питанні наводилися різні. Так, одні переповідали, що йшлося про легкість витоку інформації з подібних переписок і потрапляння її у розпорядження третіх осіб. Разом із тим інші говорили, що спецслужбам важко моніторити переписку в подібних програмах. Учасники обговорення зійшлися на тому, що забороняти користування месенджерами для приватних потреб немає сенсу, однак при обговоренні службових питань необхідно користуватися лише сертифікованими каналами зв'язку та засобами шифрування. Передбачається, що за порушення цього посадовців каратимуть аж до звільнення з посади.

Спецслужби не будуть прослуховувати Skype

Адміністрація одного з найпопулярніших Інтернет-месенджерів спростувала скандальні повідомлення про те, що розмови в мережі стануть доступні силовикам. Разом із тим, зазначили – таки передаватимуть правоохоронцям інформацію, якщо вважатимуть це доцільним.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: