У Росії кандидат від пропутінської партії з тріском програв вибори губернатора Хабаровського краю

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він відстав від свого опонента на 40%, хоча екзит-поли віддавали йому перемогу.

У Росії кандидат від пропутінської партії "Єдина Росія" зазнав нищівної поразки у другому турі виборів губернатора Хабаровського краю. Тимчасовий виконувач обов'язків керівника регіону В'ячеслав Шпорт набрав на 40% менше голосів, ніж його опонент, кандидат від ЛДПР Сергій Фургал.

Про це повідомляє Медуза.

Після обробки 99% протоколів "єдинорос" Шпорт набрав 27,91% голосів, а Фургал - 69,62%. На вибори прийшли більше 42% виборців.

При цьому екзит-поли, оприлюднені одразу після голосування, пророкували перемогу кандидату від пропутінської партії. Соціологи віддавали Шпорту 57%, а його опонентові - 43%.

Така сама ситуація може статися у Володимирській області РФ, де 23 вересня також відбувся другий тур виборів губернатора. Після обробки половини протоколів чинна керівниця регіону, представник "Єдиної Росії" Світлана Орлова набрала 41,23% голосів. Її опонент - кандидат від ЛДПР Володимир Сіпягін - отримав підтримку 53,03% виборців, передає "Дождь".

Нагадаємо, 16 вересня в російському Примор'ї відбувся другий тур губернаторських виборів. Після того, як було оброблено 95% протоколів з виборчих дільниць, стало зрозуміло, що гонку виграє кандидат від КПРФ Андрій Іщенко - він набирав 51,6%. Водночас його суперник від провладної партії "Єдина Росія",  т.в.о. губернатора Андрій Тарасенко - 45,8%.

Однак після оприлюднення цих даних розрив став раптово скорочуватися. Російські ЗМІ помітили, що після оброблення 97,87% протоколів онлайн-табло у ЦВК не оновлювалося близько години. За цей час кількість голосів за Іщенка скоротилася на 5, а за Тарасенка - збільшилася на 13,5 тисячі. Представник путінської політичної сили неочікувано вирвався вперед, а коли було оброблено 99,1%, його рейтинг став недосяжним. У кінцевому результаті він набрав 49,55%, тоді як Іщенко – 48,06%.

Такі результати породили масові звинувачення у фальсифікаціях виборів з боку КПРФ, які вимагають переглянути результати. У результаті російський Центрвиборчком рекомендував визнати результати голосування недійсними та провести нові вибори губернатора через 90 днів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції