У Росії Конституційний суд дозволив судити терористів без присяжних

На думку суддів, розгляд справи присяжними не впливає на справедливість судового розгляду.

Конституційний суд РФ визнав законним проведення судових процесів за звинуваченнями в тероризмі без участі присяжних. У винесеній постанові наголошується, що суд присяжних не відноситься до числа основних прав, таких як незалежність суду і презумпція невинності, повідомляється на офіційному сайті Конституційного суду.

На думку суддів, розгляд справи присяжними не впливає на справедливість судового розгляду. Крім того, в Росії діє мораторій на страту, а, отже, рішення суду не порушує право обвинуваченого на життя.

Додатковим фактором скасування суду присяжних у судових процесах за звинуваченнями у тероризмі Конституційний суд назвав можливість чинення тиску на засідателів.

Поправки до Кримінально-процесуального кодексу РФ, що передбачають відміну суду присяжних при розгляді справ про злочини терористичної спрямованості, були прийняті в 2008 році. Перевірити ці зміни на відповідність Конституції РФ у квітні 2009 попросили кілька обвинувачених у справі про напад на Нальчик у 2005 році, при якому загинули близько 50 осіб.

Всього в тероризмі, бандитизмі, участь у збройному заколоті, вбивствах та інших злочинах звинувачують кілька десятків людей. На лаві підсудних у Верховному суді Кабардино-Балкарії перебувають 58 учасників нападу на Нальчик.

Читайте також:

В Інтернет потрапило відео з вибухом смертниці в Інгушетії

У Північній Ірландії підірвали будинок британської контррозвідки

Аль-Каїда погрожує терактами під час Чемпіонату світу з футболу в ПАР

Прикордонники затримали українця, який ніс вибухівку в Росію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: