У Росії на пророка Мухаммеда намалювали карикатуру

Рада муфтіїв Росії заявила, що російські мусульмани з обуренням сприйняли факт передруку карикатур на пророка Мухаммеда у журналі "Русcкий Newsweek".

У номері від 29 вересня 2008 року редакція опублікувала низку матеріалів про європейських мусульман із загальним заголовком "Мусульман стали боятись сильніше". У журналі також передруковані карикатури на пророка Мухаммеда із данської газети Jyllands-Posten. Нагадаємо, у 2005 році публікація цих карикатур призвела до масових заворушень серед мусульман у багатьох країнах, а їх авторам погрожували смертю радикальні ісламістські організації.

"Такі публікації є тяжкою образою релігійних почуттів кожного мусульманина, як і будь-яка образа святинь для послідовників усіх релігій. Такі публікації мають переслідуватись за законом, оскільки можуть призвести до серйозного міжконфесійного конфлікту", - йдеться у заяві Ради муфтіїв. Автори заяви зазначають, що найближчим часом відділ боротьби з екстремізмом Генеральної прокуратури Російської Федерації займеться перевіркою за фактом публікації карикатур у журналі "Русcкий Newsweek".

Тим часом, головний редактор журналу Михайло Фішман від імені редакції вибачився перед усіма, кого могла образити ця ілюстрація. "Ми не мали на увазі якоїсь провокації або виклику. Ми хотіли б наголосити, що не мали на меті за допомогою цієї публікації знов привернути увагу до прикрої теми, яка виникла у Європі три роки тому", - сказав він, додавши, що це мало б бути очевидно із самої статті, опублікованої в журналі. Редактор визнає, що з боку редакції було помилкою "не приділити достатньої уваги підготовці довідкового матеріалу".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: