У Росії напали на журналісток, які знімали акцію "Путін - кат Беслана"

Журналісток облили зеленкою і відібрали у них телефони - поліцейські нападникам не перешкоджали.

В Беслані, місті у республіці РФ Північна Осетія, під час траурної церемонії по жертвам трагедії в 2004 році невідомі напали на кореспондентів "Нової газети" Олену Костюченко та видання "Такі справи" Діану Хачатрян.

Журналісток облили зеленкою і відібрали у них телефони, повідомив засновник "Таких справ" Дмитро Алешковський.

Алешковський зазначив, що за журналістками весь день стежили і їм надходили погрози. Кореспондент "Нової газети" на Кавказі Олена Мілашина написала, що напад здійснили люди в штатському, співробітники поліції їм не перешкоджали.

1 вересня у річницю взяття в заручники школи в Беслані кілька жінок, діти яких загинули або постраждали 12 років тому, провели акцію протесту з вимогою об'єктивно розслідувати обставини трагедії. Жінки одягли футболи з написом "Путін - кат Беслана". Суд, що проходив в ніч з 1 на 2 вересня, засудив жінок до громадських робіт і штрафів.

Поліція їх затримала разом з журналістками "Нової газети" і видання "Такі справи" Оленою Костюченко та Діаною Хачатрян - єдиними представниками ЗМІ, які наважилися знімати акцію.

1 вересня 2004 року бойовики захопили в заручники понад 1200 учнів та вчителів школи №1 в Беслані. Жертвами теракту стали 334 людини, 186 з них – діти. За даними журналістів, очевидців і правозахисників, понад 80% заручників загинули саме через штурм. За інформацією, яку так і не визнала російська влада, в ході штурму будівлі школи велася стрілянина з вогнеметів, гранатометів і танків - у той час, коли всередині перебували заручники.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: